Середа, 26-Червня-2019, 12:53
Вітаю Вас перехожий | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Портфоліо вчителів


список вчителів


Мокій Алла Миколаївна

дата народження

Вчитель початкових класів

Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Черкаської області

Кваліфікаційна категорія: Вища

Педагогічне звання: Немає

Освіта: Вища

Загальний стаж роботи: 20 років

Диплом: "Вчитель початкових класів" - Уманський державний педагогічний інститут - 1989 рік  (свідоцтво Серія №00000).

Додаткова професійна освіта:"Методика викладання курсу за вибором "Уроки для стійкого розвитку" (2012 рік) 

Курси підвищення кваліфікації: рік, місяць

додаткова інформація

Державні та відомчі нагороди: Грамоти відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету Черкаської області (2005 і 2013 рр.), Диплом Всеукраїнського конкурсу учнівських та педагогічних робіт «Здорова планета – здоровий ти» (2010 рік)


Найважливіша цінність суспільства – життя і здоров’я дитини. Тому проблема збереження здоров’я  у дитячому віці все більше турбує педагогів.

Не випадково у Національній доктрині розвитку освіти одним із пріоритетних напрямків державної політики є пропаганда здорового способу  життя. Саме тому завданням учителя згідно нової редакції Державного стандарту початкової загальної освіти «є формування здоров’я збережувальної компетентності шляхом набуття учнями навичок збереження, зміцнення  використання здоров’я та дбайливого ставлення до нього, розвитку особистої фізичної культури».
Тому у своїй роботі я використовую найрізноманітніші форми і методи навчання, направлені на формування здоров’язбережувальних компетентностей молодших школярів. Їх застосування починаю вже напередодні першого класу. Під час зустрічей із батьками першокласників даю поради щодо організації режиму для дитини, укріплення м’язів.
Впевнена, що саме письмо є тією навичкою, на якій будується все подальше навчання. А значить дитина, яка не засвоїла його вчасно, матиме труднощі у навчанні. Ось чому для розв’язання цього завдання використовую пальчикову гімнастику, фізкульхвилинки для розвитку пальцевої моторики, ігри на пальцях, вирізування з паперу, малювання, штрихування, ігри для розвитку дрібних м’язів руки і т.д. Очікуваний результат – формування швидкого, правильного письма, усунення пов’язаних з ним емоційної напруженості та тривожності.
Подібні вправи застосовую і на уроках образотворчого мистецтва, де вчу дітей пальчиковому  живопису. Адже тепло дитячих рук заряджає аркуш позитивними енергетичними імпульсами. Тому така  робота викликає творчі, приємні емоції. А ще дітям подобається малювання долонькою, за допомогою якої можна зобразити і вазу для квітів, і морквинку для зайчика. Свої таланти згодом учні проявляють на обласних і всеукраїнських конкурсах з образотворчого мистецтва – «Україна – футбольна країна», «Діти. Дорога. Безпека», «Комахи лугові», «Творчість Т.Г. Шевченка очима дітей», на яких посідають призові місця. 
Що може краще розповісти учням про здоров’я, ніж  золоті перлинки народної мудрості – скоромовки, прислів’я, приказки, легенди, казки, з якими знайомлю дітей на уроках читання. Після прочитування скоромовки 
"Я – маленька Марина –
Посадила кущ калини,
Я росту і він росте –
Хто кого переросте?"
у них формується переконання, що праця на свіжому повітрі корисна для здоров’я. Про це учні дізнаються і з прислів’я:
"Хто день починає із зарядки, у того справи в порядку".
"Сонце, повітря і вода – наші кращі друзі".
"Багато ходити – довго жити".
"Краще дихати свіжим повітрям, ніж пити ліки".
"У сильного життя 100 літ, у слабкого і чверті немає".  
 
Для уроків української мови я розробила цікаві тести і завдання, пов’язані з темою  «Здоров’я».
1)  Продовж речення: Я хочу бути здоровим, щоб…
2)  Прочитай. Добери заголовок до тексту. Випиши слова, які відповідають на питання хто? що?
Приймати сонячні ванни треба обережно. В спекотний  полудень загорати не можна. Гаряче сонце дуже швидко викликає опіки шкіри.
3)  Прочитай. Впиши пропущені дієслова, розкриваючи дужки.
Хто з нас влітку ____________ купатися в річці? Треба ____________ правила поведінки біля водойм. Не ________ далеко від берега. Не ___________ в незайманому місці.
4)  Добери антоніми
Хворий –
Ледачий –
Сильний –
Сумний –
5)  Склади слова із букв слова Фізкультура –
Рука, зірка, лак, рік, зір
 
Отримані на уроці знання мої учні застосовують на багатьох мовних конкурсах, зокрема імені Петра Яцика, Всеукраїнському конкурсі «У нас одне коріння», де здобувають перемоги.
 
На математиці учні із задоволенням піднімаються по сходинках-прикладах,              долають математичний спуск на лижах, розв’язують віршовані задачі.    
По стежині Петрик біг
Ніс 6 яблук на пиріг
По дорозі з’їв одне
Скільки яблук принесе?
 
У народі кажуть: «Якщо дитина бігає та грається, то їй здоров’я посміхається». Гра допомагає бути радісним і бадьорим. Рухатися, бігати, гратися для дітей це значить жити. Тому на уроках я проводжу ігри, що допомагають зміцнити здоров’я дітей, покращити їх настрій.
Гра «Будь ласка». Учні виконують команду або завдання вчителя лише у тому випадку, коли чують після неї «Будь ласка».
Гра «Чарівні окуляри».  Учитель каже: «У мене є «чарівні окуляри». Крізь них можна побачити тільки хороше». Учні передають окуляри один одному, розказуючи, що бачать гарного у друзях, які знаходяться поруч.
 
Взагалі, я впевнена, що поняття «настрій» і «здоров’я» пов’язані між собою. Тому надаю важливого значення формуванню психічного здоров’я учнів. Для цього використовую психогімнастику.
Вправа «Я - сонечко». Я – маленьке сонечко. Я прокидаюсь, розчісую свої промінчики, піднімаюсь над обрієм. Я дарую тепло лісам, рікам, птахам, людям. Я лечу над Землею і вільно дихаю. Як красиво навкруги!
 
За кольорами визначаю настрій дитини:
Зелений - впевненість
Рожевий - ніжність
Синій - спокій
Жовтий - радість
Фіолетовий - тривога
Коричневмй - виснаження
Чорний - байдужість
І допомагаю дитині покращити його.
 
Корисною для дітей є аромотерапія, яку я впроваджую у грі «Доженіть подушечку», під час якої учні передають подушечку з лікарськими травами, вдихаючи її лікувальний аромат.
 
Для виставки ППД я розробила матеріали про цінність лікарських рослин для здоров’я дитини "Зелене диво Златокраю». Використовую їх на різних етапах уроків української мови (диктанти), природознавства, у позакласній роботі.
 
Учням запам’ятались екскурсії до м. Черкаси, де учні побували в театрі, зоопарку, відвідали музеї іграшок, природи, до міста Києва, де побували на екскурсії на фабриці "Рошен», до краєзнавчого музею м. Золотоноші. 
 
Діти із задоволенням беруть участь у спортивних змаганнях «Веселі старти», «Тато, мама і я – спортивна сім’я», до яких залучаємо батьків.
Я впевнена, що родина, сім’я допомагають дитині вести здоровий спосіб життя. Адже батьки своїм прикладом, вихованням роблять для цього дуже багато. Переконую в цьому батьків на зборах, лекторіях, які проводжу впродовж навчального року.
 
Своїм досвідом ділюся з колегами, вчителями на сторінках педагогічних видань «Розкажіть онуку», «Шкільних світ», у виступах на шкільних, міських методоб’єднаннях, під час інтернет-семінарів, апробації електронного підручника "Мистецтво», у міському конкурсі «Учитель року», на Всеукраїнському конкурсі учнівських та педагогічних робіт «Здорова планета – здоровий ти», на якому посіла ІІІ місце.
 
Таким чином вся моя робота направлена на те, щоб допомогти дітям усвідомити, що здоров’я – це прекрасний дарунок, першооснова щастя людини, тому треба його берегти й зміцнювати. Бо як каже народна мудрість: «Здоров’я, як щастя, коли його не помічаєш, значить воно є».

  1. Грамота відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету Черкаської області за сумлінну, наполегливу, результативну працю, досягнення на ниві розбудови системи освіти міста та за результатами атестації (наказ № 94 від 18.04.2005 року)  
  2. Диплом Всеукраїнського конкурсу учнівських та педагогічних робіт «Здорова планета – здоровий ти» за ІІІ місце у номінації "Здоров'я та фізична культура", Київ, 2010 рік.  
  3. Грамота відділу освіти Золотоніської міської ради та виконавчого комітету як лауреату міського конкурсу "Учитель року-2014" (08.11.2013 року)

     

1. «Дарунки весни» сценарій свята - «Розкажіть онуку», лютий №3-4, 2013 року.
2. «Що? Де? Коли? В гостях у Зими» - навчально-пізнавальна гра, 3 клас. – Початкова освіта» №6(534) лютий 2010 рік.
3. «Бережи здоров’я» - тренінгові заняття з основ здоров’я для учнів 3 класу. «Здоров’я та фізична культура» №16-17 червень 2010 року видавництво «Шкільний світ».  
4. «Заспіваймо пісню веселеньку» - дитячі пісні про здоров’я – «Здоров’я та фізична культура» №9 (177), березень 2010 рік, видавництво «Шкільний світ».

1. Друк своїх методичних розробок у фахових виданнях (див. розділ "Публікації")

2. Виступи на шкільних та міських методоб'єднаннях вчителів початкових класів

3. Участь у професійних і творчих педагогічних конкурсах ("Учитель року", "Здорова планета - здоровий ти")

4. Участь у міській та обласній виставках передового педагогічного досвіду

5. Участь у семінарі-практикумі класних керівників 1-4 класів з проблеми "Організація та оновлення змісту діяльності вихователя "Школи сприяння здоров'ю"

6. Участь у Інтернет-семінарі "Шляхи реалізації Гуманної Педагогіки в освітньому процесі загальноосвітнього навчального закладу"

Ведення своєї сторінки на шкільному сайті у розділі "Готуємо уроки разом"


УЧИТЕЛЬ:
1. Всеукраїнський конкурс учнівських та педагогічних робіт "Здорова планета - здоровий ти!" - ІІІ місце у номінації "Здоров'я та фізична культура" (Київ, 2010 рік)
2. Обласна виставка ППД "Освіта Черкащини-2010" - лауреат виставки
3. Всеукраїнський конкурс "Учитель року-2014" - лауреат міського етапу

Одним із завдань своєї праці вважаю роботу з обдарованими дітьми і вміння знайти такий підхід до дитини, щоб вона відчула себе обдарованою. Адже ще В.О. Сухомлинський говорив: «У будь-якій людині можуть розквітнути сотні несподіваних талантів і здібностей, якщо їй надати для цього можливість». 
Мої учні постійно беруть участь у конкурсах різних рівнів, а їх творчі роботи (вірші та твори) постійно друкуються на сторінках шкільної газети "Світ новин"

УЧНІ: 
1.Обласний конкурс малюнків «Комахи лугові». Учень 1 учень класу –  переможець міського етапу (лютий 2009 року)  
2. Міжнародний екологічний конкурс «Комахи – мешканці луків, як охоронці довкілля» - переможець міського етапу  (березень 2009 року)
3.  Всеукраїнський конкурс «У нас одне коріння», номінація «Я знаю історію своєї родини» - лауреат конкурсу (березень 2010 року)  
4. Обласний конкурс малюнку «Людина і ліс» - ІІІ місце (вересень 2012 року).

5. Обласний конкурс «Творчість Т.Г.Шевченка очима дітей» - переможець міського етапу (вересень 2013).  
6. Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика – ІІІ місце у міському етапі конкурсу (листопад 2013 року)  


УЧИТЕЛЬ:
1. Обласна виставка передового педагогічного досвіду  "Освіта Черкащини-2008". Цифровий ресурс «Цікавинки на уроках математики»
2. Обласна виставка передового педагогічного досвіду "Освіта Черкащини-2010". Методична розробка "Зелене диво Златокраю"
3. Обласна виставка передового педагогічного досвіду "Освіта Черкащини-2010" . Співавтор методичного посібника "Школа Гуманної педагогіки"      
4. Всеукраїнський конкурс "Учитель року-2008" – участь у міському етапі.
5. Всеукраїнський конкурс «Здорова планета» - представила тренінгові заняття з основ здоров’я (грудень 2009 року) 

УЧНІ:
1. Обласний конкурс малюнків «Діти. Безпека. Дорога» (грудень 2009 рік).
2. Міжнародний екологічний конкурс «Комахи - мешканці луків, як охоронці довкілля» (березень 2009 року) 
3.  Обласний конкурс малюнків «Комахи лугові» (лютий 2009 року)
4. Обласний конкурс дитячої творчості «Грайлива веселка» - міський етап (березень 2009 року)
5. Обласний конкурс дитячої творчості "Грайлива веселка" - міський етап
6. Всеукраїнський конкурс «Україна – футбольна країна» (грудень 2010 року)
7. Всеукраїнський конкурс «У нас одне коріння» номінація «Я знаю історію своєї родини» (березень 2010 року)
8. Обласний конкурс малюнка «Людина і ліс» (вересень 2012 року). 
9. Обласний конкурс «Творчість Т.Г.Шевченка очима дітей» (вересень 2013 року).  
10. Всеукраїнський дитячо-юнацький конкурс образотворчого мистецтва ім.Саші Путрі (жовтень 2013 року)
11. Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика - щорічна участь
12. Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" - щорічна участь
13. Міжнародний природничий конкурс "Колосок" -   щорічна участь


Виступи на шкільних і міських методоб'єднаннях вчителів початкових класів:

1. «Особливості психофізичного розвитку молодших школярів»,

2. «Національне і патріотичне виховання молодших школярів» (січень 2009 року)


Підготовка дітей до участі у міських та шкільних іграх, конкурсах та святах, організація та проведення класних заходів:

= міська дитяча гра "Барвінковий експрес", 

= шкільні конкурси "Школа має талант", "Веселі старти", "Веснянки", "Кращий читач бібліотеки", "Збережемо книгу", "Кращий декламатор", "Краща стіннівка" та ін. 

= пізнавально-рольова гра "Здрастуй, Осінь!", "Новорічний експрес", "

= шкільні і класні свята: новорічні ранки, родинні свята, 

= шкільні флеш-моби,

= шкільні ярмарки "Щедра осінь", "Подарунки від Святого Миколая"

= екологічні проекти "Збережемо річку Золотоношку" та "Річка Золотоношка в майбутньому" у рамках предметного тижня біології та екології,

= майстер-клас з виготовлення поробок з пластикових пляшок та підручних матеріалів у рамках шкільного проекту "Дай нове життя старим речам"

= озеленення класу, навчання дітей догляду за кімнатними рослинами,

= виготовлення годівничок для пташок у рамках шкільного зимового проекту "Врятуй пташку"


Алла Миколаївна захоплюється музикою. В дитинстві закінчила музичну школу. На початку своєї роботи в якості вчителя початкових класів викладала поряд з основними предметами і музику у своєму класі. 
До цього часу любить грати на фортепіано, розучує нові композиції, знаходить в цьому відпочинок для душі.

Довідкова література

В.П.Телячук "Методика ТРВЗ в початковій школі"

О.О.Лопатіна "600 творчих ігор"

В.М.Макаренко "Як опанувати технологію формування критичного мислення"

О.Дубогай "Фізкультура як складова здоров'я та успішного навчання дитини"

"Інноваційні технології в початковій школі"

"Метод проектів у початковій школі"

О.І.Білецька "Виховуємо особистість"

О.Пометун "Енциклопедія інтерактивного навчання"

Наочні посібники

Таблиці для 1-4 класів: "Українська мова", "Математика", "Я і Україна", "Природознавство", Основи здоров'я", "Дерева", "Птахи", "Розповідаємо дітям про тварин"

"Твій друг - книга", "Українські народні казки", "Моя країна - Україна", "Портрети українських дитячих письменників", "Читання. Пори року. 1-4 класи", "Тварини Червоної книги України", "Рослини Червоної книги України"

Словники

"Тематичний словник школяра", "Шкільний словник української мови" (синоніми, антоніми, омоніми, пароніми, фразеологізми), "Українська мова. Словник школяра".

Дидактичний матеріал

"Сходинки до вершин" (зошит для тематичного оцінювання),

Картки експрес-контролю з української мови, математики, основ здоров'я, предмету "Я і Україна".

Роздатковий матеріал (сигнальні картки, фішки)

Збірки завдань, вправ, прикладів 

Диски з електронними уроками: математика (1-4 кл.), природознавство (1-4 кл.), образотворче мистецтво (1-4 кл.). українська мова (1-4 кл.)

ТЗН

Магнітофон, комп'ютер

Аудіо- та відеопосібники

Програми контролю знань, мультимедійні підручникиВисновок
про педагогічну та методичну діяльність вчителя початкових класів
Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3
Золотоніської міської ради Черкаської області
Мокій Алли Миколаївни

Алла Миколаївна – випускниця Уманського державного педагогічного інституту. Вчителька вже 20 років трудиться на педагогічній ниві, обравши своїм життєвим дороговказом слова "Людина в світ зерно нести повинна, як зерно носить людям колосок…" Г. Коваль

Має вищу кваліфікаційну категорію. Вчителька крок за кроком лагідно і обережно веде маленьких школярів до нових відкриттів і життєвих висот, закладає міцний фундамент знань, на якому будуватиметься майбутнє нашої Держави.

Алла Миколаївна має власний стиль роботи, їй притаманні щира і непідробна любов до дітей, турбота за їх фізичний і духовний розвиток.
Збереження і зміцнення здоров’я своїх учнів вважає першочерговою проблемою. Ця найважливіша функція шкільної освіти закріплена Законом України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державним стандартом початкової загальної освіти. Зважаючи на те, що забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей – один із пріоритетних напрямків реформування освіти, Алла Миколаївна в основу своєї педагогічної діяльності покладає актуальну продиктовану життям ідею: «Використання здоров’язберігаючих і здоров’яформуючих освітніх технологій в навчально-виховному процесі». Вчитель несе правову та моральну відповідальність за здоров’я школярів, створює позитивну ауру в класі через різноманітність та багатоаспектність форм навчання, що сприяють формуванню здоров’язбережувальних компетентностей молодших школярів.

Алла Миколаївна – високоосвічена, толерантна, цілеспрямована людина, вільно орієнтується в сучасних психолого-педагогічних концепціях навчання, використовує їх в своїй педагогічній діяльності. Її професійна підготовка, глибокі знання методики викладання предметів в початкових класах, небайдуже ставлення до своєї професії характеризують її як творчу особистість з широким світоглядом й яскравими загальнолюдськими якостями. Наділена невичерпною енергією, завжди працює з повною віддачею.

В кожному своєму учневі вчителька бачить особистість, що здатна до саморозвитку й творчості, до пізнавальної активності. А основу життєвого успіху дитини бачить в її здоров’ї. Тож формування здоров’язберігаючих і здоров’яформуючих освітніх технологій навчання молодших школярів вчителька вважає одним із напрямків своєї роботи. Тому й створює позитивну ауру, культ здоров’я в класі, через багатоаспектність форм навчання впливає на  фізичне та психічне здоров’я дітей.

Вміло вбудовує в навчально-виховний процес педагогічні технології, що розвивають фізичне й психічне здоров’я учнів, знижує розумове навантаження дітей, враховує вікові фізіологічні й психологічні закономірності розвитку учнів. Обов’язковими на її уроках є релаксаційні паузи, елементи валеології, що сприяють формуванню здорового способу життя.
Алла Миколаївна шукає шляхи впливу на формування здорового способу життя дитини в сім’ї у навчальних програмах, у власному прикладі, в соціальних програмах, виробляє алгоритми формування позиції щодо здорового способу життя.

В навчально-виховній діяльності використовує методи здоров’язберігаючих освітніх технологій: метод проектів, ситуативні вправи, дидактичні ігри, бесіди, рольові ігри, групова робота, робота в парах.
Батьки її вихованців є партнерами і учасниками навчально-виховного процесу, цінять її ідеї, вони її перші помічники у покращенні матеріально-технічної бази кабінету, проведенні свят, змагань.  

Високий рівень професійної майстерності Алли Миколаївни позначається на результативності її роботи. Її учні беруть активну участь у регіональних, всеукраїнських конкурсах, де посідають призові місця.

Своїми творчими здобутками ділиться з колегами. Є автором чотирьох статей з досвіду роботи в фахових виданнях «Здоров’я та фізична культура», «Початкова освіта».
Алла Миколаївна – постійний учасник виставки передового педагогічного досвіду «Освіта Золотоноші», лауреат обласної виставки ППД «Освіта Черкащини».
За популяризацію досвіду роботи  та розробку творчих уроків на Всеукраїнському порталі «Початкове навчання» нагороджена сертифікатами.