Неділя, 17-Лютого-2019, 22:31
Вітаю Вас перехожий | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Чи прогулюєте ви навчання?
Всього відповідей: 145
Статистика

Як правильно оформити презентацію? - Форум

[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Lazorivka  
Форум » Дистанційне навчання » Біологія/Екологія » Як правильно оформити презентацію? (поради для підготовки)
Як правильно оформити презентацію?
LazorivkaДата: Середа, 28-Вересня-2011, 23:22 | Повідомлення # 1
Вчитель біології
Група: Модератори
Повідомлень: 48
Репутація: 12
Статус: Оффлайн
Як правильно оформити презентацію?


Сьогодні все більше і більше входять в "моду" презентації. І захист диплома проводять на презентаційному рівні, і в поданні проектів і фірм теж помічниками виступають грамотно і красиво оформлені презентації.

Але часто вони робляться просто як "душі завгодно", але не для того щоб донести потрібну інформацію. Вам необхідно знати всі правила і психологічні закони оформлення презентацій.

Інструкція

Рівень складності: Нескладно

1 крок

По-перше, необхідно знати, що існують:

1) лінійні презентації;

2) нелінійні презентації.

Перші, являють собою лінійно викладену інформацію і робляться в стандартній програмці Power Point. Другі, більш інтерактивні і показують лише ту інформацію, яку ми запитуємо. Кожен майбутній клік користувача презентації повинен бути продуманий заздалегідь - що якщо він натисне сюди, коли буде відкрито таке-то вікно. У Вас повинні бути готові відповіді на всі ці питання заздалегідь. Найпростіша відповідь на них - не дати здійснювати сторонні кліки, коли відкрито щось нове. В основі лежать компоненти мультимедії. Їх можна підготувати в програмах: Visual C + +, або в Borland Delphi.

Більш докладно розглянемо виконання лінійних презентацій.

2 крок

За допомогою презентацій можна:

1) оформити та подати бізнес або інший проект,

2) зробити презентацію своєї фірми,

3) оформити невеликий рекламний ролик,

4) підготувати макет для будь-якого заходу (який в подальшому можна буде роздрукувати)

5) захистити дипломну роботу;

6) зробити приємний подарунок коханим людям.

Визначаємося з метою і вперед.

3 крок

Спочатку вибираємо кольорову палітру. Для улюблених це червоний, рожевий, ніжні кольори. Для ділових презентацій - це зелений, ніжно синій колір, бежевий, за допомогою цих квітів інформація засвоюється легше. Можна так само взяти помаранчевий і жовтий, за допомогою цих кольорів люди звернуть увагу на вашу роботу, жовтий колір наприклад створює спокійну дружню атмосферу. Протягом усієї презентації використовуйте поєднання не більше 2-х кольорів. І витримуйте роботу в одному стилі. Бажано на кожному слайді зробити тонку рамку, що увага людей було тільки в експонованих межах (можна зробити написи, на кожному слайді внизу-прізвище хто є представником, нагорі-назва проекту).

4 крок

Кількість слайдів для проекту та подання організації не повинна бути більше 10. Для дипломної чи курсової роботи та презентації для "себе", може бути до 20 у першому випадку і більше – у другому.

У кожній презентації має бути:

1) орієнтуючі поняття не більше 5;

2) суть роботи;

3) мета (1-2), завдання (3-5 на кожну мету);

4) актуальність;

5) цільова аудиторія;

6) сама робота - тези головні - повинні бути написані чітко і конкретно не більше 2-3 речень на 1-му слайді, у всій роботі не більше 7 слайдів;

7) на що спрямована робота (тобто що передбачається отримати в кінечному результаті, якщо презентація себе або фірми, то пишуться сильні сторони);

8) післядії можна так само вказати наявні чи потрібні ресурси, і те що вже було досягнуто.

5 крок

Назва вашої роботи має складатися з 2-х рівнів:

1) яскраве, барвисте, що привертає увагу (робоча назва);

2) назва з грамотно підібраних термінів, що буде відбивати суть роботи.

6 крок

У кожній презентації повинні бути картинки, АЛЕ тільки тематичні! Співвідношення з текстом-картинок повинно бути 2/3, тобто тексту менше ніж картинок.

На 1-му слайді має бути не більше 2 картинок. Зображення беруться яскраві, звучні, в яких чітко відображено, той стан, який Ви хочете передати. Грамотно підібрані зображення це 70 відсотків Вашого успіху.

7 крок

Текст повинен бути: Times New Roman або Tahoma (з іншими видами шрифтів краще не експериментувати, тому що інформація не сприймається, або сприймається не те, що потрібно), шрифт 14. Заголовки виділяться за колірною схемою, ставиться жирний шрифт і можна підкреслити. Решта фрази в тексті оформляються зазвичай, АЛЕ підкреслюються або виділяються головні думки, тобто на що хочете звернути увагу.

8 крок

Так само можна зробити музичний супровід і ефекти. Ефекти бажано витримати в одному стилі. Музика для презентацій проектів і фірм вибирається урочиста, бажано без слів, і без яскравих стрибків. Для себе можна вставити будь-яку популярну мелодію.

9 крок

Пам'ятайте, що в презентацію даються тільки основні тези Вашої роботи. Основне завдання: все що ВИ зробили ще й грамотно описати і доповнити корисною інформацією. При розповіді розраховуйте, що на один слайд має йти у середньому від 1,5 хвилини. Заздалегідь потренуйтеся в поданні презентації і якщо є необхідність встановіть часові рамки показу слайдів. Так само для зручності зробіть гіперпосилання для більш швидкого повернення до тих моментів, які зацікавлять ваших глядачів, і слухачів.

http://akak.ru/
 
Форум » Дистанційне навчання » Біологія/Екологія » Як правильно оформити презентацію? (поради для підготовки)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: