Понеділок, 18-Лютого-2019, 12:05
Вітаю Вас перехожий | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [812]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [104]
Новини сайту [18]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопада 2007  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Наше опитування
Ваше ставлення до паління? (Цигарки)
Всього відповідей: 160
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

16:22
Як зрозуміти, коли і навіщо вам брешуть?
Кожен із нас знає, що таке неправда й нещирість. Часом у ході спілкування якесь шосте чуття підказує нам, що щось не в порядку. Ми не розуміємо в чому справа, а через певний час, упевнившись у ненадійності інформації, ненадійності людини, лаємо себе, чому не довірилися своїй інтуїції. Адже якось же ми визначили, нехай навіть неточно, нещирість співрозмовника.

Як визначити й з'ясувати, бреше вам людина чи ні? Чому люди вдаються до невластивого їм споконвічно поводження? Зрозумівши істинні причининеправди, ви зможете успішніше взаємодіяти з людьми.
Особливо яскраво неправда проявляється при зіткненні протилежних інтересів, у ході конкуренції, суперництва, коли результат, зокрема, досягається за допомогою вивертів, нечесних ходів, введення в оману суперника, перекручування образу супротивника.

У конфліктній ситуації людина стоїть перед вибором: збереження (навіть нехай тільки перед собою) образу чесної і справедливої людини або ж вигода як матеріальна, так і нематеріальна (престиж, положення й ін.) від перемоги в конфліктній ситуації. Часто вибір робиться на користь останньої.

Психологи з'ясували, що є люди, які споконвічно схильні до неправди. Вони брешуть із приводу й без приводу, перебільшують, применшують або прикрашають факти, нерідко самим собі на шкоду. Серед «професійних» брехунів таких людей немає, тому що «професійна» неправда припускає тонкий, витончений розум, розвинене логічне мислення, хитрість, уміння ладити з людьми, знаходити з ними контакт, настроюватися на потрібну хвилю.

Є люди, які схильні до маніпулювання іншими людьми в міжособистісних відносинах. Людина приховує щирі наміри, за допомогою відволікаючих маневрів домагається того, щоб партнер, сам того не усвідомлюючи, змінив свої первинні цілі. Це досягається за допомогою тонких, ледь уловимих способів, таких як лестощі, обман, підкуп або залякування.

Як же виявити це перекручування істини?Робити висновки про думки й наміри людини з її міміки вже давно властиве людям. Особливо виділяють очі. Пушкін у своїй повісті «Капітанська дочка» так описував Омеляна Пугачова: «Живі великі очі так і бігали. Лице його мало вираз досить приємний, але шахрайський», а також: «Пугачов дивився на мене пильно, зрідка прищулюючи ліве око з дивним виразом крутійства й насмішкуватості». Бігаючий погляд, прищулене око письменник вважав ознакою нещирості й наміру обдурити.
Звичайно ж, не можна робити такі висновки по якійсь одній ознаці. Встановлено, що розпізнавання неправди можливе на наступних рівнях:
1. психофізіологічному,
2. вербальному (словесному) і
3. невербальному (міміка, поза, жести).

Чи можна підробити мову тіла й інші компоненти поведінки, які можуть видавати неправду?Фахівці стверджують, що ні, а якщо і вдається, то це відразу впадає в око й свідчить про нещирість. Брехуна видадуть інші прояви, що свідчать про його нещирість. Зокрема, у таких ситуаціях ви відчуваєте, що щось не так, але не можете зрозуміти, що саме.

Психофізіологічні симптоми неправди
Отже, психофізіологічні симптоми неправди. Можна сказати, що неправда - це не властивий прояв дій людини. Тому в ситуації обману організм ніби «виражає» свій опір цьому, реагує на стрес і тому поводиться по-іншому. Ці фізіологічні прояви важко контролювати звичайній людині, якщо, звичайно, вона не має набутої здатності регуляції, що може далеко не кожен.
Насамперед, це:
• тремтіння в голосі, тілі, які співрозмовник не може зупинити;
• прискорене моргання;
• людина напружує губи, покусує їх, «жує»;
• над верхньою губою, на чолі з'являються крапельки поту;
• часте або сильне ковтання слини;
• бажання пити (через сухість у роті);
• покахикування (на нервовому ґрунті), можливо періодична заїкуватість;
• голос здобуває інший тон, не характерний для співрозмовника, міняється ритміка, тембр;
• плутаний неспокійний подих, може не вистачати повітря, позіхання;
• зміна кольору обличчя, блідість або почервоніння, шкіра може вкриватися плямами;
• прискорене серцебиття, пульсація крові в скронях, сонній артерії;
• посмикування дрібних м'язів обличчя (повіки, брови тощо).

Жестикуляція й міміка при нещирості
Більшості людей брехати важче, ніж говорити правду. Тому поведінка брехуна відрізняється від поведінки людини, що каже правду. Вона часто міняє свою позу, не може всидіти на одному місці. Жестикуляція стає активнішою, людина може робити безліч непотрібних рухів руками, тому за зовнішніми проявами можна легко виявити хвилювання людини.
Людина, що говорить неправду, часто:
• потирає руки, смикає пальці, безпричинно почухує шию, голову, особу;
• смикає краї одягу, ґудзики, манжети, крутить у руках ручку, ключі, грається із предметами, безглуздо переставляє пачки паперів, книги, що перебувають поруч на столі, імітуючи наведення порядку;
• інтенсивно курить, частіше, ніж звичайно затягується, кашляє, торкає горло;
• нервово покусує губи, нігті, смикає волосся;
• не може стримати тремтіння в колінах;
• несвідомо приховує руки, закриває долоні;
• напружено проводить рукою по шиї, інтенсивно її тре, начебто вона затекла, поправляє комір, піджак, шнурки;
• часто доторкається до мочок вух, потирає їх, почухує ніс;
• при розмові підносить руку до рота, ніби прикриваючи його, або тримає руку біля горла;
• жінки можуть почати ретельно чепуритися, підфарбовувати губи, пудритися, намагаючись ніби відволіктися й відволікти співрозмовника від розмови;
• уникає дивитися в очі співрозмовникові (тільки в недосвідчених) або, навпаки, постійно дивиться прямо в очі, намагаючись здаватися відвертою, при наближенні до партнера відвертається з якої-небудь причини – насправді для того, щоб не створювати прямий безпосередній контакт очима;
• опускає очі, дивиться вниз, інтенсивно, напружено тре їх;
• намагається неначе сховати своє тіло, «прилипає» до крісла, коли сидить, опирається ліктями на стіл, неприродно тулиться до шафи, немов намагається знайти опору й т.п.;
• мимоволі намагається триматися за якийсь предмет (стіл, стілець, дипломат), несвідомо намагаючись створити собі якийсь захист;
• тулуб нахиляється назад;
• частіше, ніж звичайно, посміхається, посмішка несиметрична, неприродна, натягнута, що не супроводжується напругою м'язів навколо очей.

Дуже важливо стежити за появою подібних дій. Схоже поводження може виявитися під час обговорення якоїсь конкретної тематики розмови, якщо це не прямий запланований обман. Відстежите, коли саме ваш співрозмовник починає поводитися таким чином, виявляє занепокоєння, зайву напруженість. При якій фразі або у відповідь на яке ваше висловлення або питання він починає нервувати, прикривати рот рукою або ж відводити очі.

Вербальні сигнали, що видають неправду
Отже, якщо в ході спілкування ваш співрозмовник зловживає наступними виразами, вам варто виявити обережність у своїх висновках і бути досить уважним.
1. Якщо ваш партнер ухиляється від пояснення якихось конкретних фактів, посилається на відсутність інформації, за умови, що ці теми й питання не відносяться до тих, які викликають у нього неприємні відчуття й спогади.
Приклади:
Я не хочу говорити про це...
Щось не можу пригадати...
Я не бачу сенсу в цьому обговоренні...
Не знаю навіть, як відповісти вам на це питання...
Не задавайте мені таких дурних питань...
Не підозрював, що Ви думаєте про мене саме так...

2. Партнер надзвичайно наполегливо і завзято підкреслює свою чесність, повторює це за відсутності видимих причин, наполягає на вашому підтвердженні того, що ви йому вірите.
Приклади:
Я вам клянуся здоров'ям своїх дітей, батьків...
Так нехай я провалюся на цьому місці, якщо збрешу...
Ви повинні, Ви просто повинні мені вірити...
Це так само правильно, як...
Клянуся богом, я говорю правду, повірте мені, Ви не можете не повірити...
Ви не можете сумніватися в тому, що я говорю правду, я Вас знаю, Ви завжди за справедливість...

Не даремно східні мудреці говорили: «Ти сказав раз - я повірив, ти повторив, і я засумнівався, ти сказав утретє, і я зрозумів, що ти брешеш».

3. Ваш співрозмовник намагається викликати у вас симпатію, довіру, жалість, посилаючись на факти, які раніше не мали ніякого значення, намагається схилити до себе, хоча стосунки ніколи не припускали особливої близькості.
Приклади:
Ви ж знаєте, я людина чесна...
Ви ж знаєте мене, як ніхто інший, я не здатен обдурити...
Ну от хто-хто, але щоб я...
У мене такі ж проблеми, як у вас, але щоб...
Хто-хто, а ви мене зрозумієте, я впевнений...

4. Співрозмовник проявляє необґрунтовану брутальність, прямолінійність, підкреслює неможливість брати під сумнів його слова, вороже настроєний без видимих причин, які могли б викликати в нього агресію або невдоволення.
Приклади:
Так я взагалі вам нічого не повинен відповідати!
Знаєте що!
Так як ви могли подумати, як вам не соромно!?
Я не хочу з вами після цього навіть розмовляти!
Мене дратує те, що ви говорите, я обурений до глибини душі!
Що б ви так до мене ставились, так я не допущу такого..!
Ви думаєте ви такий розумний, вам все можна!?

5. Партнер вживає ухильні відповіді, які не мають конкретної інформації, нічого не пояснюючи й не відповідаючи на ваше питання:
Приклади:
От бачите, все як я говорив...
Я так і знав...
Ви мене поважаєте?
Так, ви людина серйозна...
Я в цьому зовсім не впевнений...

Як правило, щира людина буде відстоювати свою правдивість при прояві ваших сумнівів у ній, тому двозначність, ухильність невластива людині в даній ситуації. Якщо ваш співрозмовник бреше, то йому з кожним разом усе важче і важче буде приховувати свою неправду й контролювати свою спонтанну поведінку, тому він:
• робить більше жестів, що видають його нервозність, непевність, напруженість (див. вище);
• відволікає вас непотрібними питаннями, подробицями, що не мають безпосереднього відношення до справи, «забалакує» вас помилковою інформацією, іноді починає швидко проговорювати й роз'ясняти свою неправду;
• при повторах може плутатися, подавати неузгоджену інформацію;
• відповідає після тривалих пауз;
• часто безпричинно проявляє агресію, невдоволення;
• може поскаржитися на погане самопочуття (це ви його довели своїми підозрами!).

Тож будьте уважні, але не варто ставати маніяком, що підраховує кількість моргань і крапельок поту на чолі. Можливо, людина хвилюється зовсім з іншого приводу, і зараз нічого не залишається зробити, як просто дати їй заспокоїтися й отямитися.

Першоджерело: сайт "Острів знань" (http://ostriv.in.ua/)
Content-Disposition: form-data; name="format"

1
-----------------------------7d72ce1db04d6
Content-Disposition: form-data; name="format"

1

Категорія: Школа етики і етикету | Переглядів: 2995 | Додав: Галина | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar