Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Золотоніської ЗОШ №3. Для максимального використання сайтуВВЕДІТЬ СВІЙ ЛОГІН або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ
                                                                             

                                                                                                      

 
Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [777]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Чи прогулюєте ви навчання?
Всього відповідей: 139
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » 2008 » Вересня » 10 » CERN запустив Великий адронний коллайдер
14:08
CERN запустив Великий адронний коллайдер
Сьогодні 10 вересня, о 9:30 за центральноєвропейським відбудеться перший запуск протонного пучка в пристрої, здатному знищити Землю, або Великому адронному коллайдері.
 
Останні перевірки всієї інфраструктури ВАКа (LHC) були проведені 8 і 9 вересня. І, зі слів фахівців центру Європейської ради ядерних досліджень CERN, прискорювач готовий до повноцінного запуску.
 
Перший запуск протонного пучка відбудеться 10 вересня о 9:30 ранку за центральноєвропейським часом. Задача-мінімум цього дня - прослідкувати, аби протонні згустки обох напрямів проходили хоч би один повний оберт.
 
Запускати протонний пучок в колайдер будуть поступово, сектор за сектором. Спочатку пучок по лінії передачі буде виведений з попереднього прискорювача і упреться в захисні екрани на вході в LHC. Потім екрани приберуть, і пучок пройде по дузі до найближчої контрольної точки, де буде поглинений коліматорами. Якщо в цій точці з траєкторією буде все гаразд, то коліматори розсунуться, і пучок піде далі, до наступної контрольної зони, де повториться перевірка траєкторії.
 
Критичний момент, зі слів експертів, настане тоді, коли на дорозі протонів приберуть останні заслінки і пучок піде на наступний круг. З одного боку, орбіта замкнеться, і завдання-мінімум буде виконано. Але далі може виникнути така ситуація, що магнітна система почне розгойдувати поперечні коливання пучка і тоді він за декілька зворотів втратить стабільність і зійде з орбіти.
 
Якщо система це помітить, то для попередження небажаних наслідків пучок буде відразу же скинуто, тобто він буде виведений назовні по спеціальному каналу і поглинений спеціальним масивним блоком. 
 
Щодо завдання-максимум на цей день, то експерти кажуть, що це буде спроба вивести і утримувати згусток протонів на орбіті протягом довгого часу. Можливо, удасться навіть утримувати відразу два згустки, які циркулюють в зустрічних напрямах. Це означатиме, що вся складна багатоелементна система магнітного керування пучком була зібрана правильно.
 
Зазначимо, що запуск Великого адронного коллайдера транслюватимуть в прямому ефірі провідні телекомпанії світу.
 
Нагадаємо, що ВАК, побудований на території Швейцарії і Франції дослідниками центру Європейської ради ядерних досліджень CERN, призначений для прискорення протонів і важких іонів до раніше недоступних людству швидкостей.
 
Учені сподіваються, що ВАК допоможе їм дати відповіді на складні питання загальної теорії відносності і квантової теорії поля, зрозуміти, як взаємодіють між собою матерія і енергія, виявити бозон Хіггса, і, можливо, відкрити дорогу до подорожей в часі.
 
І хоча скептики попереджають, що Великий адронний коллайдер може вийти з-під контролю і знищити нашу планету, а то і цілу Галактику, фахівці CERN ухвалили остаточне рішення: ВАК, робота над яким триває з 1984 року, буде запущений в роботу в середу, 10 вересня.
 
За матеріалами Корреспондент.net
Категорія: Новітні технології | Переглядів: 1172 | Додав: Євгеній | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
У чому сенс цієї новини ? 
Знаєш про що ця новина? Був чи бачив сам? Чи означає вона щось особливе для тебе? Поділися своєю думкою з нашими користувачами , напиши щось дійсно цікаве і значуще. 

avatar