П'ятниця, 19-Липня-2019, 01:54
Вітаю Вас перехожий | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [831]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [105]
Новини сайту [18]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липня 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


10:56
10 доісторичних морських чудовиськ
Мутувана АКУЛА - ЧУДОВИСЬКО,
яка наводила жах на моряків!

У тихому океані знайдена акула, якій вдалося досягти нової Ланки еволюції, її розміри ...

Дивовижне продовження

Ну, а поки у школі канікули, ми вирішили поновити нашу рубрику "Сторінка-цікавинка" і познайомити сьогодні вас з найбільшими істототами, які коли-небудь населяли цей світ, жили мільйони років тому. Нижче представлені десять найбільших, найстрашніших морських чудовиськ, колись нишпорили в океанах:


10. Шастазавр (Shastasaurus)
  
Іхтіозаври були морськими хижаками, які виглядали як сучасні дельфіни, і могли досягати величезних розмірів, вони жили в тріасовий період близько 200 мільйонів років тому.

Шастазавр, найбільший вид морської рептилії з коли-небудь знайдених, був іхтіозавром, який міг зрости до більш ніж 20 метрів. Він був набагато довший, ніж більшість інших хижаків. Але одне з найбільших істот, будь-коли плавали в морі, було не зовсім страшним хижаком; Шастазавр харчувався методом всмоктування, і їв, головним чином, рибу.

9. Дакозавр (Dakosaurus)
 


Дакозавр був вперше виявлений в Німеччині, і, володіючи дивним рептильного і в теж час рибоподібних тілом, він був одним з основних хижаків в морі під час юрського періоду.

Його викопні останки були знайдені на дуже широкому просторі - їх знаходили всюди, від Англії до Росії і до Аргентини. Хоча його зазвичай порівнюють із сучасними крокодилами, Дакозавр міг досягати 5 метрів в довжину. Його унікальні зуби навели вчених на думку, що він був головним хижаком під час свого жахливого правління.

8. Талассомедон (Thalassomedon)Талассомедон ставився до групи пліозаври, а його назва перекладається з грецької як «Морський Володар» - і недарма. Талассомедони були величезними хижаками, що досягали до 12 метрів в довжину.

У нього були майже 2 метрові ласти, що дозволяло йому плавати в глибинах зі смертельною ефективністю. Його царювання, як хижака тривало до пізнього крейдового періоду, поки, нарешті, не підійшло до кінця, коли в морі з'явилися нові більш великі хижаки, такі як мозазаври.

7. Нотозаври (Nothosaurus)

  
Нотозаври, що досягали в довжину всього 4 метри, були агресивними хижаками. Вони були озброєні повним ротом гострих, зовні спрямованих зубів, що вказує на те, що їх дієта складалася з кальмарів і риби. Вважають, що нотозаври, в основному були хижаками, нападниками із засідки. Вони користувалися своїм гладким рептильного статурою, щоб підкрастися до видобутку і застати її зненацька при нападі.

Вважається, що нотозаври були родичами плиозаврів, ще одного різновиду глибоководних морських хижаків. Дані, отримані з викопних останків, свідчать про те, що вони жили в тріасовий період близько 200 мільйонів років тому.

6. Тілозавр (Tylosaurus)

  
Тілозавр відноситься до виду мозазаври. Він був величезного розміру, і досягав більш ніж 15 метрів в довжину.

Тілозавр був м'ясоїдом з дуже різноманітною дієтою. У їхніх шлунках були знайдені сліди риб, акул, менших мозазаврів, плезіозаврів, і навіть деяких нелітаючих птахів. Вони жили в кінці крейдяного періоду в море, яке охоплювало територію сучасної Північної Америки, де вони щільно розташовувалися на вершині морської харчового ланцюжка протягом декількох мільйонів років.

5. Талаттоархон (Thalattoarchon Saurophagis)

  
Тільки недавно виявлений, Талаттоархон був розміром зі шкільний автобус, досягаючи майже 9 метрів в довжину. Це ранній вид іхтіозавра, який жив під час тріасового періоду, 244 мільйонів років тому. Через те, що вони з'явилися незабаром після пермського вимирання (найбільше масове вимирання на Землі, коли як вважають вчені, 95% морської флори і фауни було знищено), його відкриття дає вченим можливість по-новому поглянути на швидке відновлення екосистеми.

4. Таністрофей (Tanystropheus)

  
Хоча Таністрофей ні суворо морським мешканцем, його раціон складався в основному з риби, і вчені вважають, що більшу частину свого часу він проводив у воді. Таністрофей був рептилією, яка могла досягати 6 метрів в довжину, і, як вважають, він жив в тріасовий період близько 215 мільйонів років тому.

3. Лиоплевродон (Liopleurodon)

  
Лиоплевродон був морською рептилією і досягав більш ніж 6 метрів в довжину. Він в основному мешкав в морях, які покривали Європу під час юрського періоду, і був одним з кращих хижаків свого часу. Одні його щелепи, як вважають, досягали більше 3 метрів - це приблизно дорівнює відстані від підлоги до стелі.

Володіючи такими величезними зубами, не складає труднощів зрозуміти, чому Лиоплевродон домінував у харчовому ланцюжку.

2. Мозазаври (Mosasaurus)

  
Якщо Лиоплевродон був величезним, то мозазаври був колосальним.

Дані, отримані з викопних останків, свідчать про те, що мозазаври могли досягати до 15 метрів в довжину, що робить його одним з найбільших морських хижаків крейдяного періоду. Голова мозазавра була схожа на голову крокодила, вона була озброєна сотнями гострих як бритва зубів, які могли вбити навіть самих добре захищених ворогів.

1. Мегалодон (Megalodon)


Один з найбільших хижаків в морській історії і одна з найбільших
акул, коли зареєстрованих, Мегалодон були неймовірно страшними істотами.
Мегалодон нишпорили в глибинах океанів протягом кайнозойської ери, 28 - 1,5 мільйона років тому, і були набагато більш великої версією великої білої акули, найстрашнішого і сильного хижака в океанах на сьогоднішній день. Але тоді як максимальна довжина, яку сучасні великі білі акули можуть досягти це 6 метрів, Мегалодон могли вирости до 20 метрів в довжину, що означає що вони були більше, ніж шкільний автобус!

За матеріалами "Факты из истории" Вконтакті
Категорія: Сторінка-цікавинка | Переглядів: 1779 | Додав: Євгеній | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
avatar