Середа, 26-Червня-2019, 12:39
Вітаю Вас перехожий | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [831]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [105]
Новини сайту [18]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березня 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


01:42
Рекомендації батькам

Дорослим варто докласти зусиль, щоб сформувати довірчі стосунки з дитиною. Для цього слід дотримуватися декількох важливих умов, які мають доповнювати одна одну. Отже, пропонуємо деякі рекомендації для тих, хто прагне довіри у взаєминах із дитиною.

  1. Заохочуйте ентузіазм дитини та її прагнення до самостійності.

Таким чином у дитини міцніє впевненість у своїх силах, вона усвідомлює, що не залишиться на самоті, завжди отримає необхідну допомогу і підтримку. 
     2.  Приділяйте увагу тому, що говорить дитина.

Погодьтеся, складно відчувати довіру до того, хто не слухає, що йому говорять. Якщо дитина хоче вам про щось розповісти, і ви демонструєте готовність її вислухати, зробіть це щиро. Якщо не маєте можливості уважно вислухати дитину в цей момент, ліпше відверто скажіть їй про це і перенесіть бесіду на інший час. Обов’язково поверніться до розмови, коли з’явиться можливість.  Таке спілкування сприяє розвитку комунікативної компетентності юного співрозмовника. 
     3. Будьте передбачуваними для дитини.

Передбачуваність і послідовність людини, тобто її здатність діяти саме так, як від неї й очікують, уже самі собою вселяють довіру. Коли дитина знає найвірогідніші варіанти вашої реакції на певну ситуацію, то їй легше орієнтуватися у стосунках. І навпаки, якщо вона не може передбачити наслідків своєї поведінки, під загрозою опиняється не лише довіра дитини до найближчого оточення, але й елементарне душевне здоров’я.
   4. Дотримуйтесь обіцянки або не давайте її взагалі.

Обіцяючи, ви даруєте дитині надію і вказуєте певний термін очікування. Якщо очікуване успішно здійснюється, дитина відчуває задоволення і зміцнюється в переконанні щодо вашого доброзичливого ставлення до неї. Якщо ж ні — все навпаки…

5. Уникайте обговорення поведінки дитини з іншими людьми в її присутності.

Батькам важливо знати про те, як у дитини минув день, у чому вона досягла успіху і на що варто звернути увагу вдома. Але для такої розмови найліпше вибрати момент, коли поруч немає ані самої дитини, ані сторонніх дорослих. Адже діти прагнуть захистити свій внутрішній світ від стороннього ока, особливо, якщо йдеться про щось неприємне.  
6. Ставтеся з повагою до потреби дитини мати власний особистий простір.

 Дорослішаючи, дитина розуміє, що її думки — це секрет для інших, і лише вона вирішує, ділитися ними з кимось чи ні. Якщо вона не хоче про щось говорити, не випитуйте у неї і, тим більше, не погрожуйте і не змушуйте її розповідати.
7. Активно обговорюйте з дитиною поняття загальнолюдських цінностей, принципи моралі та етики.

На реальних прикладах дитині простіше і зрозуміліше засвоїти, що таке етикет, чесне слово, повага до старших, довіра до тих, хто поряд. Особистий приклад, що демонструє пошану до цінностей, дотримання етичних норм поведінки, дуже корисний для виховання майбутньої особистості.
8. Щиро приймайте дитину такою, якою вона є.

Об’єктивне ставлення дорослого до дитини дуже допомагає формувати  атмосферу довіри.

Одна давня китайська мудрість говорить: «Перевіряючи без кінця того, кому ми дали доручення, хіба не уподібнюємося ми людині, що висмикує паросток із землі щоразу з тією лише метою, аби переконатися, зростають коріння чи ні».

До Вашої уваги кілька простих рекомендацій, які зможуть відновити довіру у Вашій родині.

  • Хоча б 15 хвилин у день спілкуйтеся з дитиною так, щоб ви дивилися одне одному в очі. Але тільки не тоді, коли Ви її лаєте! Контакт «очі в очі», повинен асоціюватися в дитини тільки з теплим, довірчим спілкуванням.
  • Починайте й закінчуйте день разом! Будіть дитину вранці, нехай вона бачить Ваш гарний настрій. Намагайтеся, у міру її віку, укладати її спати. Навіть діти 7 років люблять казку на ніч, а для дітей старше важлива щиросердечна бесіда.

Дубенець Н.В. - вчитель початкових класів

Категорія: Батьківська сторінка | Переглядів: 800 | Додав: Галина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar