Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | Вхід


Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [802]
Шкільні портрети [42]
Шкільний спорт [103]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Якими соціальними мережами ви користуєтеся

Всього відповідей: 105
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Пам'ятні дати
« 1 2 3

  24 березня. Події.

Пам'ятні дні : Всесвітній день туберкульозу (ВООЗ)
 
Події
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 989 | Додано: Галина | Дата: 24-Березня-2009 | Коментарів (2)

Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. 
  22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. 
  Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. 
  Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо у керівництві країни спільності тоді не було. «Безпорадність проводу впливала на загальний настрій, — писала сучасниця тих подій, історик Наталя Полонська-Василенко. — Україна, затиснута між двома потужними силами — Антантою з півдня і большевизмом з півночі, — не мала сил для боротьби. Військо розбігалося, ширилося безладдя. У таких умовах пройшла майже непоміченою подія, яка м ... Читати далі »
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 2165 | Додано: Галина | Дата: 24-Січня-2009 | Коментарів (0)

Міністерство освіти України зобов'язало провести уроки пам'яті 75-ї річниці Голодомору у всіх навчальних закладах країни. Школярам і студентам видадуть інформаційні буклети та поминальні свічі.

У першому документі від 22 жовтня з підписом заступника мінітра освіти Павла Полянського, управлінням освіти й Міносвіти Криму рекомендовано провести 20-22 листопада уроки пам'яті, лекції, виховні заходи, організувати перегляди кінофільмів про Голодомор 1932-1933 років на Україні, оформити відповідні тематичні експозиції.

Однак 5 листопада Міністерство освіти й науки України видало доповнення до листа з підписом першого заступника міністра Олександра Гребельника, яким ставить за обов'язок всім навчальним закладам провести 17-21 листопада уроки пам'яті.

"Інформуємо, що в День пам'яті жертв Голодоморів передбачене проведення загальноукраїнської акції "Запали свічу", тому місцеві органи влади забезпечать централізовану поставку навчальним закладам тематичних інформаційних буклетів і свіч, які необх ... Читати далі »
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 903 | Додано: Галина | Дата: 11-Листопада-2008 | Коментарів (0)

Українська мова - державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року українську мову вважали рідною 67,5% жителів України, що на 2,8% більше, ніж за даними перепису 1989 року. Російську мову визначили як рідну 29,6% населення, у порівнянні з минулим переписом населення цей показник знизився на 3,2%. Частка інших мов, які були вказані в якості рідної, становила 2,9%.
 
Людина, яка втратила свою мову - неповноцінна, вона другорядна в порівнянні з носієм рідної мови. В неї зовсім відмінніша рефлексія і користується вона, за визначенням І.Франка, "верхньою" свідомістю. Себто її підсвідомість унаслідок асиміляції загальмована, притуплена. (П.Мовчан).

Коли забув ти рідну мову,
Яка б та мова не була -
Ти втратив корінь і основу
Ти обчухрав себе дотла.
... Читати далі »
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 2754 | Додано: Галина | Дата: 11-Листопада-2008 | Коментарів (0)


Уперше День незалежності України було відзначено 16 липня 1991 року — в пам'ять про те, що рік тому — 16 липня 1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». В ній зазначено: Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України. Згодом, 18 червня 1991 року, було внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України». Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 рок ... Читати далі »
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 1080 | Додано: Євгеній | Дата: 23-Серпня-2008 | Коментарів (0)

***
Задохнулись канонады.
В мире – тишина.
На большой Земле однажды
Кончилась война.
Будем жить, встречать рассветы,
Верить и любить.
Только не забыть бы это!
Лишь бы не забыть,
Как всходило солнце в гари
И кружилась мгла.
А в реке – меж берегами –
Кровь-вода текла.
Были чёрными берёзы,
Долгими – года.
Были выплаканы слёзы
Вдовьи навсегда…
Вот опять пронзает лето солнечная нить.
Только не забыть бы это!
Лишь бы не забыть!
Эта память – верьте, люди, -
Всей земле нужна…
Если мы войну забудем,
Вновь придёт война.
(Р. Рождественский)
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 856 | Додано: Галина | Дата: 09-Травня-2008 | Коментарів (0)

 Щиро вітаємо всіх-всіх-всіх з надзвичайно важливим днем в житті нашої країни - з Днем Перемоги!
 
Хай той біль і той жах, який пережив наш народ у ті страшні роки, назавжди залишиться у минулому, а у майбутньому хай для всього світу нескінченним будуть мир, щастя і світло!!!
 
Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 747 | Додано: Галина | Дата: 09-Травня-2008 | Коментарів (1)

137 років назад, 25 лютого, на Волині, в Новоград-Волинському, народилася Лариса Косач, більш відома як Леся Українка, щоб любити Україну і боротися за неї.
 
...У багатьох її віршах часто повторюються два слова: "крила" і "пісня". Може бути, від того, що найдужчою мрією її завжди було злетіти, переборюючи окови слабкого тіла, а рядки її віршів, наповнені м'якими і сумними наспівами рідної землі, де б вона не знаходилася: під жарким сонцем Єгипту, чи сірим і дощовим небом Німеччини чи на березі Середземного моря в Греції...

ЇЇ мати - письменниця, що писала під псевдонімом: Олена Пчілка ( Її поезію та оповідання рідною мовою для дітей, добре знали на Україні), батько - високоосвічений поміщик, що надзвичайно любив літературу та живопис. У будинку Косачів часто збиралися письменники, художники і музиканти, влаштовувалися вечори і домашні концерти. Дядько Лесі (так її називали в родині і це домашнє ім'я стало її літературним псевдонімом) - Михайло Драгоманов, що згодом дружньо опікувався племінницею і всіляко допомагав їй, - був відомим ученим, суспільним діячем, подовгу жив за кордоном у Франції і Болгарії. Він водив знайомство з Іваном Сергійовичем Тургенєвим, Віктором Гюго, ... Читати далі »

Категорія: Пам'ятні дати | Переглядів: 4606 | Додано: Галина | Дата: 26-Лютого-2008 | Коментарів (0)

1-10 11-20 21-28