Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | Вхід


Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [802]
Шкільні портрети [42]
Шкільний спорт [103]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Чи прогулюєте ви навчання?
Всього відповідей: 144
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Все про Новий рік
« 1 2 3 4 5 »
Сьогодні, 13 січня, вечір напередодні старого Нового року (Свята Василя). Цей вечір називається Щедрий Вечір або свято Меланки.

В цей вечір дівчата щедрують, а за ними можуть щедрувати й хлопці. Вони «козу водять» - збирають ватагу жартівників, серед яких є й «Меланка». Її супроводжує власний «почот»: ведмідь, коза, журавель, циган, циганка, чорт і т.д. Все це – в кожухах догори вовною, в мішках, лахмітті, підмальоване, замащене сажею, з підробленими вусами, бородами, патлами… Одним словом – хто як зумів! Ватага рухається селом з жартами, вигуками, сміхом…

Ще серед нашого народу існує поетичне повір’я про те, що сьогоднішня новорічна ніч для віруючих людей «розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя – на хліб, глини – на мед».
В цю ніч господиня брала опівночі хліб і відерце і йшла до води. Там вона тричі занурювала хліб у воду і примовляла: «Не хліб ся купає у воді, а я – в здоров’ї і силі!» Набираючи води у відерце, вона примовляла: «Я не воду беру, а мед і вино!». Поверталася господиня до хати, всі сплять – ніхто нічого не чує. Вона навшпиньки, без найменшого шуму підходила до своїх дітей і торкалася їх голів мокрим хлібом, примовляючи: «Аби були такі величні, як святий Василь величний!».
У відерце господиня кидає кілька срі ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1081 | Додано: Галина | Дата: 13-Січня-2008 | Коментарів (0)

Святвечірні обряди

До хати входить батько і урочисто сповіщає родині, що Святий Вечір уже почався, бо на небі засяла вечірня зоря. Але перш ніж приступити до вечері, йому треба нагодувати худобу і «запросити гостей». Господар бере миску, підходить до столу і набирає по кілька ложок кожної страви. Господиня дає йому хлібину та черпак з медом, а для пса окремо — окраєць хліба. Тримаючи в руках усі ці «дари», в кожусі, але без шапки батько вийшов з хати. На порозі його зустрічає вірний пес - добрий вартовий господарства. Передчуваючи приємність, він весело замахав хвостом і голосно загавкав. Господар урочистим голосом говорить до нього:
—Це тобі хліб за те, що ти доглядав мені весь Божий рік. Як служитимеш вірно і в цьому році, то в наступному Святому Вечорі ще більше візьмеш!
З цими словами він — не кидає, а кладе перед псом хліб, а сам іде до стайні.

Сутеніє. Скрипить під ногами сніг, мороз дошкульно щипає обличчя... Господар відсунув примерзлі двері і ввійшов у стайню. Там тепло, щедро підстелено соломою, а за драбинами сухе зелене сіно пахне луками. Корови й воли ліниво повернули голови і тихим протяжним «Му-у-у!» привітали господаря. Коні тихо заржали, а вівці у своїй загороді збилися докупи і, вижидаючи, дивляться на господаря. Господар поставив миску з вечерею на вікно, а сам узяв ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1122 | Додано: Галина | Дата: 05-Січня-2008 | Коментарів (0)


Щоб весь рік жити багато...

(Продовження. Початок у статті "6 січня - особливий день - Святвечір")

Коли вже сонце схилиться до заходу, починається готування домашнього вівтаря з найважливішого домашнього знаряддя і снопа жита — символа врожаю. Господар вносить сніп жита — «дідуха». Переступаючи поріг, він скидає шапку і вітається з господинею, ніби вперше входить до хати:
—Дай, Боже, здоров'я!
—Помагай Бог, — відповідає господиня, — а що несеш?
- Злато, щоб увесь рік ми жили багато! — говорить господар, зупиняючись посеред хати. Тут він хреститься і, звертаючись до родини, віншує:
—Віншую вас із щастям, здоров'ям, з цим Святим Вечором, щоб ви в щасті і здоров'ї ці свята провели та других дочекались — від ста літ до ста літ, поки нам Бог назначить вік!

Повіншувавши, господар підносить «дідуха» високо над столом і ставить на покутті під образами. Далі він перев'язує «дідуха» залізним ланцюгом і кладе біля нього ярмо, чепіги від плуга і хомут. Господиня добуває зі скрині нову білу скатерку і все це накриває.

Дідух символізує культ роду предків. Вважається, що добрі душі пращурів мають оберігати посіви та врожай від всіляких бід: повені, граду, бурі, вогню тощо.
Оскільки вважається, на час народження Сонця, тобто на Різдво, ду ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1042 | Додано: Галина | Дата: 05-Січня-2008 | Коментарів (0)


Зима. Мороз розмалював вікна. Дерева обсипані інеєм. Ранок. Над кожною хатою стовпом в’ється димок. Тихо. Здається, що село ще спить: на вулицях нема нікого. Але в кожній хаті давно кипить робота…

6 січня – особлива дата, бо саме в цей день – Святвечір.

З давніх давен у нас на Україні словом і ділом, словесним твором і магічними діями, всією обстановкою люди створюють у цей день образ багатства, щастя, миру і спокою у своєму домі.

Ще вдосвіта, як тільки день синім проблиском заглянув у хату крізь замерзлі шибки, господиня приступила до праці. Першою магічною дією було добування нового вогню. Господиня дістала з покуття кремінь і кресало, які останні 12 днів лежали під образами. Вона перехрестилася тричі і, ставши обличчям до схід сонця, викресала «новий огонь». Цим вогнем вона розпалила в печі 12 полін, що їх припасала та сушила 12 днів останнього місяця. Через кілька хвилин у печі вже палають сухі дрова.

Господиня пов'язалася хусткою, засукала рукава і заходилася готувати 12 свят-вечірніх страв: наставила узвар, варить горох, квасолю, смажить капусту, рибу, ліпить вареники, готує картоплю, гриби, кашу гречану, голубці з пшоном, коржі з маком та кутю з товченої пшениці. В усьому їй допомагають ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 884 | Додано: Галина | Дата: 05-Січня-2008 | Коментарів (0)


Сьогодні, 4 січня, - день Анастасії . У народі казали «Скоро Настя на помості запросить три празники в гості». Бо й справді, за два дні прийдуть найбільші Різдвяно-новорічні святки.

Пам’ятаєте слова з відомої колядки:
Та прийдуть до тебе
Три празники в гості:
Що перший же празник –
Рождество Святеє,
А другий же празник –
Василя Святого,
А третій же празник –
Святе Водохреще...

Відтак протягом двох тижнів [color=red](з 7 по 19 січня) люди гучно святкували празники.

Про Святвечір, Різдво, Коляду, про святвечірні і різдвяні звичаї, обряди та ворожіння читайте в наступних наших замітках.

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 826 | Додано: Галина | Дата: 04-Січня-2008 | Коментарів (0)

До фен-шуй можна по-різному ставитися: сприймати його чи ні, але треба пам'ятати, що ця філософія не панацея від усіх проблем, не релігія і не чаклування. Фен-шуй просто допомагає нам жити в гармонії з довкіллям.

Свято Нового року для багатьох – сімейне, домашнє. І навіть якщо ми відзначатимемо його не вдома, все одно цієї ночі треба бути разом з близькими людьми, а дім залишити по-феншуйному святковим.

Підготувити оселю до Нового року треба завчасно. Ця філософія вимагає, щоб кожен куточок квартири був вимитий. Навіть меблі треба відсунути, щоб очистити дім від усього, що назбиралося впродовж року. Робимо вологе прибирання і в антресолях і в сервантах, протираємо від пилу кожну книжку, статуетки, картини.

Також не забуваємо про електролампочки, люстри, пропилососити матраци, подушки, ковдри вибити на морозі. Протерти вікна і наприкінці обов’язково провітрити квартиру.

Далі, коли у квартирі чисто, можна облаштовувати її. Згідно з фен-шуй, кожен сектор квартири збігається з певним періодом вашого життя. Найлегше зорієнтуватися, якщо уявити простір квартири тортом і поділити його на дев’ять частин. Ліворуч від центру встановіть ялинку – це зона сім’ї. Далі треба визначити пріоритети. Тому подумайте, що би в новому році вам хотілося (або потрібно) найбільше. Скажімо, щоб ваша сім’я була дружною, чи здоров’я своїм рідним, або успішної кар’є ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 846 | Додано: Галина | Дата: 31-Грудня-2007 | Коментарів (0)

У передчутті Нового року і нових змін ми всі намагаємося заглянути у майбутнє і визначити, що готує нам доля у наступному році. Хто вона, ця загадкова тваринка- Жовта Миша - тепла і ласкава, як маленьке мишеня, весела та яскрава як Міккі Маус чи все-таки вона більш схожа на швидкого пацюка, який намагається всюди встигнути?

Миша - визнана інтелектуалка серед звірів, природжений лідер. Миша - символ достатку, заможності та благополуччя. За давньою легендою, коли Будда давав тваринам благословення, саме Миша перша отримала його за допомогою хитрості. Вона схопилася за хвіст бика, який біг до Будди, і, коли бик нагнув голову для благословення, миша, проскакавши по його спині та шиї, впала прямо в долоні Будди. Саме тому вона й має тепер право відкривати дванадцятирічний цикл східного календаря. Отож, цей рік покровительствує усім, хто має наміри долати перешкоди та підкорювати нові вершини.

У Новому році кожен з нас має усі шанси на щастя, адже в Японії саме Миша вважається супутницею бога щастя. Та й взагалі, у багатьох країн східного світу Миша вважається поважною твариною.

В Індії Миша зображується як їздова тварина слоноголового бога Ганеши, бога навчання. Цікавим є той факт, що як в Індії, так і в Китаї ві ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 992 | Додано: Галина | Дата: 31-Грудня-2007 | Коментарів (0)

А чи знаєте ви, що на цей раз Новий рік буде дійсно новим? Адже 2008 рік відкриває дванадцятирічний цикл східного календаря. Згідно зі стародавньою легендою саме щур першим з'явився перед Буддою, коли той призвав всіх звірів до себе, за що і був удостоєний честі відкривати дванадцятирічний цикл східного календаря.

До речі, на Сході щур є символом багатства, доброчесності і практичності. Астрологи навперебій передрікають всім хороший рік, стабільність у фінансах, кар'єрне зростання й успіх у всіх починаннях. Поживемо - побачимо!

Щури бувають різні, в тому числі і астрологічні. Одній і тій же "тварині" може відповідати один з космічних елементів: Метал, Вода, Дерево, Вогонь, Земля. Вони змінюються циклічно, як і тварини - господарі астрологічного року.

2008 рік це рік Земляного Щура - його елемент Земля. Земляний Щур твердо стоїть на ногах і тримається за свою ділянку землі. Він прагматичний, спокійний, не плекає пустих ілюзій і не прагне піднятися вище за всіх.

Зустрічаючи 2008 рік, поставте на стіл 12 або 5 свічок. Вони можуть бути жовті, золоті або срібні, а також пурпурові, бузкові або блакитні. В оформленні кімнат і столу повинні бути присутніми речі з дерева: дерев'яний посуд, блюда, ложки тощо. На ялинку зробіть прикраси своїми руками і загада ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1285 | Додано: Галина | Дата: 30-Грудня-2007 | Коментарів (0)

Новий рік у нас асоціюється з снігом, з пухнастою ялинкою, з морозцем, після якого так приємно опинитися в теплом, пахнучому хвоєю будинку, з обов'язковим загадуванням бажання на останньому, дванадцятому ударі годинника. А як зустрічають Новий рік в інших країнах Європи, на інших континентах і на різних полюсах?

У новорічну північ в Японії в храмах дзвони відбивають 108 ударів. Вважається, що у людини може бути шість пороків: жадність, злість, дурість, легковажність, нерішучість і пожадливість; кожний з них, у свою чергу, має 18 різних відтінків. У міру ударів дзвону відбувається очищення від пороків. З останнім ударом належить вийти на вулицю і зустріти Новий рік з першими променями сонця.
До недавнього часу в Японії не було звичаю святкувати дату дня народження. 108-й удар дзвону в новорічну північ додає одиницю до віку кожної людини, навіть немовляти. Якщо воно народилося напередодні, то його вважали однорічним. Коли ж перші промені сонця позолотять дахи будинків, на вулицю виходять всі люди, починають поздоровляти один одного з Новим роком і обмінюються подарунками. Весь день вулиці переповнені народом, звучать сміх і веселі пісні, і лише з настанням сутінків люди розходяться. Вечір прийнято проводити у домівках, в крузі сім'ї.

А знаєте, яку річ найкраще розкуповують у Японії перед новим р ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 2096 | Додано: Галина | Дата: 23-Грудня-2007 | Коментарів (0)

Деякі народи ведуть відлік часу за місячно-сонячним календарем, і початок року припадає де на осінь, де на весну, а де на зиму. Але в основному святкування Нового року у стародавніх народів співпадало з початком відродження природи і було приурочено, як правило, до березня.

Звичай святкувати Новий рік вперше народився в Месопотамії. (в межіріччі між Тигром і Євфратом). Тут, а також в нижній долині Нілу в кінці IV тисячоліття до нашої ери вперше народилася цивілізація. Саме тут, на думку учених, вперше (у ІІІ тисячолітті до н.е.) стали святкувати Новий рік. Всі землеробські роботи починалися в кінці березня, після того, як прибувала вода в Тигрі і Евфраті. Протягом 12 днів урочистою ходою, карнавалами, маскарадами знаменувалася ця подія - прихід часу перемог світлого бога Мардука над силами руйнування і смерті. Заборонялося працювати в цей час, карати, вершити суди.

Ученими доведено, що іудеї, що знаходилися у вавілонському полоні, запозичили цей звичай святкування Нового року. А ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 895 | Додано: Галина | Дата: 23-Грудня-2007 | Коментарів (0)