Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | ВхідМеню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [689]
Шкільні портрети [39]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [11]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [99]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Чи читаєте Ви шкільну газету "Світ Новин"?
Всього відповідей: 421
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 157 158 159 160 161 162 163 »
День св. Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. Хоч Андрій – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в день цього святого мають стародавній, дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання «калети». Від цього дня віє чарівною українською стихією.

З давніх давен у ніч на «Андрія» дівчата ворожили. Вони вірили, що «Андрієва ніч» допоможе їм пізнати свою долю – дізнатися, чи вийдуть вони заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

1. Ще з вечора, як тільки дівчата зійдуться до хати ворожити, першим ділом вони печуть балабушки – невеличкі круглі тістечка з білого борошна. Воду на ці тістечка дівчата носять із річки, або із криниці – не відром і не глечиком, а … ротом! Носять так, щоб хлопці не бачили, бо як побачать – біда! А хлопці, знаючи, що ось-ось дівчата прийдуть, часто виставляли коло криниць варту, і тільки-но ті наберуть у рота води – ну їх смішити. Дівчата хоч-не-хоч, а розсміються і води в роті не втримають. Тоді починають просити хлопців не заважати їм, а ті : «Макітру вареників на стіл – не заважатмемо!». Отак домовлялися і дівчата, набравши в рот води, йшли до хати місити тісто на балабушки.
Коли балабушки вже спечуться і вистигнуть, кожна з дівчат позначає своє тістечко кольоровою ниткою або папі ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 4057 | Додано: Галина | Дата: 12-Грудня-2007 | Коментарів (1)

Особливо шанують Андрія Первозванного в Україні, оскільки виникнення Києва, столиці країни, наші предки пов`язували з іменем саме цього апостола ( про це читайте у попередній розповіді, яка має назву "13 грудня - День Андрія Первозванного").
.
Як оповідає літопис, одного разу святий Андрій разом з учнями заночував на березі Дніпра під горами, а коли прокинувся, вказавши учням на це місце, сказав: “Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, тут буде місто велике і Бог збудує багато церков”. І благословивши ці гори, піднявся на них і поставив хрест.

За словами літописця, це відбулося саме там, де сьогодні побудований Київ. А місце, де стоїть Андріївська церква – один із символів сучасного Києва – саме та гора, на який апостол Андрій поставив свого хреста. Тому церква була збудована саме там, незважаючи на досить складний ландшафт.
Зі золотоглавих храмів Києва цей собор - пам'ятник архітектури барокко - є одним із найгарніших . Протягом 27 літ зводився він за проектами італійського архітектора Бартоломео Растреллі у 1800 роках.

Одна з найвідоміших вулиць Києва, Андріївський узвіз, має ім'я святого мученика Андрія.
Окрім цього 2000 року на Дніпровських схилах поблизу Аскольдо ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 773 | Додано: Галина | Дата: 12-Грудня-2007 | Коментарів (0)


Завтра, 13 грудня, православні християни відзначатимуть день святого апостола Андрія Первозванного.
Згідно з євангельським переказом, Андрій був родом з Галілеї. Ця північна частина Святої Землі відрізнялася родючістю й мальовничістю, а жителі її - добродушністю й гостинністю. Галілеяне легко уживалися з греками, безліч яких жило в їхній країні, багато хто розмовляв грецькою й навіть носив грецькі імена. Ім'я Андрій також грецьке й у перекладі означає «мужній».

Андрій був найближчим учнем пророка Іоанна Предтечі, який хрестив Ісуса Христа. Святий Іоанн сам направив майбутніх апостолів Андрія Первозванного і Іоанна Богослова до Христа, вказавши, що Він є Агнець Божий.

Святий апостол Андрій Первозванний - один з 12-ти апостолів, яких позвав Ісус у свої учні. Андрія Господь позвав першим (звідси і ім’я - Первозванний), і він першим пішов за Ісусом . Святий проповідував православне вчення здебільшого у східних країнах, що лежать уздовж узбережжя Чорного моря, у північній частині Балканського півострова й у Скіфії, тобто у землях, на яких пізніше утворилася Київська Русь, у Криму, Причорномор’ ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 748 | Додано: Галина | Дата: 12-Грудня-2007 | Коментарів (0)


= Хочеш, щоб тебе почули? Шепни.

= Завжди поводь себе так, ніби за тобою спостерігають.

= Якщо треба знайти найкраще вирішення складної проблеми, але не виходить, припиніть думати про це. Розгрузіть голову, займіться нескладною фізичною працею. Через деякий час мозок на автопілоті видасть вам найкраще рішення.

= Якщо людина весь час перепитує: "Га?", спробуйте не відповідати на повторні перепитування. Ви впевнитеся, що все було почуто з першого разу і відучите її "гакать".

= Взявшись за ручку незнайомих дверей, погляньте на ту їх сторону, де повинні знаходитися петлі. Якщо їх видно, тягніть ручку на себе. Якщо ні - штовхайте.

= Профілактика стресів. Виробіть звичку братися за мілкі справи відразу по ходу їх виникнення. Тоді ви звільните своє майбутнє від маси недороблених справ.
І ще одне. Якщо небажаному заходу неможливо запобігти, його треба очолити. Це дозволить запобігти небажаному його розвитку.

= ... Читати далі »


Категорія: Всяка всячина | Переглядів: 769 | Додано: Галина | Дата: 10-Грудня-2007 | Коментарів (2)


Сьогодні, 10 грудня, День ангела у
Олексія, Бориса, Василя, Всеволода, Гаврили, Івана, Миколи, Романа, Сергія, Федора

Бажаємо всім сьогоднішнім іменинникам щасливої долі, хороших злетів, Божої допомоги у всіх починаннях!


Категорія: Вітання | Переглядів: 726 | Додано: Галина | Дата: 10-Грудня-2007 | Коментарів (3)


День прав людини. (Міжнародне свято). У 1950 році Генеральна асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня в якості Дня прав людини. Цей день знаменує річницю прийняття Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році.


Всесвітній день футболу. (Міжнародне свято). Цей день теж відзначається за рішенням ООН. Таким чином міжнародна спільнота віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. Перша згадка про футбол як про «гру м’ячем ногами» історики знайшли в китайських джерелах, датованих ІІ тисячоліттям до н.е. Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати гарну фізичну форму.
Коли вперше з’явилася ця гра у Європі, точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії у VІІІ ст. На полі битви, після боїв, вони підкидали ногами відрубані голови супротивників.
Про цю гру відомо доволі мало – те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома ... Читати далі »


Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 778 | Додано: Галина | Дата: 10-Грудня-2007 | Коментарів (1)


Сьогодні, 9 грудня, День ангела у
Василя, Георгія, Данила, Івана, Іллі, Інокентія, Назара, Миколи, Петра, Юліана, Афанасія

Бажаємо всім сьогоднішнім іменинникам щасливої долі, хороших злетів, Божої допомоги у всіх починаннях!


Категорія: Вітання | Переглядів: 718 | Додано: Галина | Дата: 09-Грудня-2007 | Коментарів (4)


Дізнайтеся більше про світ, що вас оточує, читайте, думайте, висловлюйте свої думки. А сьогодні у світі визначними датами є такі:

Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення (Міжнародне свято). До теми дитячого телебачення немає байдужих, тому що ми всі – родом з дитинства. Цю святкову дату оголосили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Канні в квітні 1994 року. З того часу щорічно у другу неділю грудня всі ведучі теле- і радіокомпанії світу надають ефір дітям і дитячим передачам. Цей день закликає дорослих не забувати про маленьких телеглядачів і радіослухачів, бо хорошою людиною обов’язково стане дитина, у якої було щасливе дитинство.

= Міжнародний день боротьби з корупцією (Міжнародне свято). Цей день відзначається за ініативою ООН. Саме 9 грудня у 2003 році в мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН про боротьбу з корупцією, прийнята Генеральною асамблеєю ООН 1 листопала 2003 року. В її підписанні взяли участь представники більше 100 країн.

= ... Читати далі »


Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 724 | Додано: Галина | Дата: 09-Грудня-2007 | Коментарів (0)

За двома зайцями поженешся, жодного не спіймаєш

Петрик йшов зі школи з товаришами. Хлопчики домовилися, що через дві години, коли всі повчать уроки, будуть грати у футбол.
Вже вдома Петрик відкрив щоденник і побачив, що уроків чималенько: англійська та українська мови, математика, зарубіжна література та музика.
Першим ділом він ввімкнув телевізор. Показували детектив.
- Як же тут не подивитися? Ви що? Це ж мій улюблений! – сам до себе пробурмотів Петрик.
Нарешті фільм закінчився, хлопчик відкрив зошит з англійської мови і почав робити вправу. Та тут йому раптом захотілося їсти.
Петрик пішов на кухню, відрізав собі шматок хліба, намастив його маслом, поклав зверху чималеньке кружальце ковбаси. Тут по радіо заграла чудова музика. «Це ж моя улюблена! - подумав хлопчик. – Треба послухати…» Замовкло радіо, повернувся Петро до уроків.
З іноземною покінчено. Тепер – математика.
Дістаючи зошит з математики, хлопчик впустив бутерброд і вимастив стіл маслом. Так-сяк протер його і продовжив. З математики треба було вирішити задачу і приклади. Задачу Петрик вже майже зробив та в цей час задзвонив телефон. Хлопчик поговорив по телефону і повернувся до уроків.
- Та-а-ак… Що ж там далі? Ага, українська. Почнемо…
В зошиті з мат ... Читати далі »

Категорія: Творча майстерня "Перлина" | Переглядів: 4250 | Додано: Галина | Дата: 09-Грудня-2007 | Коментарів (4)

Ще ніколи людство не зустрічалося з вірусом, який би мав таку руйнівну дію і так загрожував існуванню суспільства, як вірус імунодефіциту людини. ВІЛ безжалісно забрав десятки мільйонів життів. В Україні за останні п’ять років кількість випадків ВІЛ-інфекції зросла в 25 разів. За оцінками фахівців майже 450 тисяч громадян живуть нині з ВІЛ/СНІДом, а це майже 2% дорослого населення. Викликає занепокоєння й те, що переважна більшість інфікованих—молодь від 17 до 35 років.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У нашій школі відбулася чимала кількість заходів щодо цього —це й виховні години, і радіопередача, і виставка плакатів, і інформаційно-роз’яснювальні бесіди з учнями школи, проведені членами лекторської групи. До того ж з новинками літератури, щодо означеного питання, старшокласників ознайомила соціальний педагог школи Боченкова В.В.

Напередодні цього дня, а саме 29 листопада, в нашому міському будинку культури відбулася акція “Зупинимо СНІД, виконаємо обіцянку!”, куди були запрошені всі старшокласники міських шкіл та студенти технікуму.
... Читати далі »

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 722 | Додано: Галина | Дата: 09-Грудня-2007 | Коментарів (1)