Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | ВхідМеню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [751]
Шкільні портрети [40]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [11]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [99]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Ваше ставлення до паління? (Цигарки)
Всього відповідей: 156
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 163 164 165 166 167 168 169 »
Сьогодні, 14 грудня, день Святого Наума. У давні часи навчальний процес розпочинався саме сьогодні - 1 грудня за тодішнім літочисленням (за новим календарем - це 14 грудня). Це була найзручніша пора, коли сільські діти мали змогу здобувати освіту. Батьки відводили до школи дітей саме на це свято, бо "Пророк Наум наведе на ум".
За народним уявленням, Наум - покровитель розуму, знань і доброчинства, тому селяни були переконані: якщо на свято пророка почати навчання, то дитина успішніше отримає й засвоїть знання, набереться розуму.
Відіславши дитину до школи, батько йшов у церкву і ставив свічку перед образом пророка Наума, промовляючи : "Святому на пошану, а моєму синові на розум".

Незважаючи на те, що згодом терміни початку навчання були переміщені, в ремісничих цехах і при братствах тривала давня традиція - майстри набирали учнів на свято Наума. На його честь влаштовували цікаві обряди, професійні посвяти тощо.
З цього дня починали освоювати музичні інструменти ті, хто бажав оволодіти грою на бандурі чи скрипці.

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 1167 | Додано: Галина | Дата: 14-Грудня-2007 | Коментарів (0)

В ніч під Андрія хлопці мають найбільші права — єдина ніч у році, коли парубкам за бешкети люди вибачають.
Якщо парубок сердитий на батька своєї дівчини (не пускає дочку на цілу ніч гуляти або каже: «Не ходи з ним, ледарем!»), то такого батька треба «провчити». Парубок підмовляє хлопців, ставить могорич, і... хлопці гуляють!
Батьки дорослих дочок знають про це, самі ж колись парубкували, але... «хлопців, як чорта, — не встережеш!» І вранці: там віз на хаті, там ворота на річці плавають, а в іншого господаря — він дуже вже дошкулив парубкам — геть плота або клуню розібрали, і кілка не знайдеш. Парубоцьке право, на те й «Андрій»!

Як звичайно, на «Андрія» ніч темна. Хлопці, що не кусали Калети (дівчата їх не запросили), сердилися: «Ось ми їм...» Назносять мотуззя, налигачів і переснують вулицю, де мають проходити дівчата. Переснують, заплутають, а самі сховаються під тином і чекають. Дівчата йдуть від «Андрія» гуртом; йдуть, весело сміються, співають, — а тут хлопці як вискочать десь з-під тину. Дівчата — врозтіч... і заплутаються в тому мотуззі. Хлопці їх розплутують, жартують...
А то ще було й так: парубки виводять нову вулицю. Назносять старих тинів, воріт і таке набудують, що в темну ніч не р ... Читати далі »
Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 816 | Додано: Галина | Дата: 14-Грудня-2007 | Коментарів (0)

Ввечері на «Андрія» сходяться разом і хлопці, і дівчата до просторої хати – щоб було де розбігтися для кусання калети. З цього кусання і починається «Андріївський вечір».

ПРИГОТУВАННЯ КАЛЕТИ

Калета
– це великий корж із білого борошна. Печуть Калету дівчата – всі разом, скільки б їх не було – хоч десять, хоч двадцять… Кожна повинна взяти участь у готуванні Калети - кожна місить свою маленьку порцію тіста, а потім складають все докупи і тепер місять всі по черзі, починаючи від найстаршої дівки і закінчуючи дівчинкою років десяти або й менше.
Тісто солодке, з медом. Зверху оздоблюють калету сухими вишнями чи родзинками. Печуть у печі і запікають так, щоб вгризти її було важко. Коли Калета запечеться, дівчата готують хату до зустрічі хлопців — чисто її метуть, готують страви, а найголовніше — ховають Калету у потаємне місце.

РОЗШУКУВАННЯ КАЛЕТИ

Як зайде сонце, Дівчата сідають рядком і чекають на парубоцьку громаду. Хлопці ж, звичайно, крізь віконця непомітно слідкують за приготуваннями дівчат і коли настає час — вони вже на порозі. Заходять парубки до хати один по одному, кожен тримаючи свою правицю на правому плечі попереднього. По-військовому, вклоняються і співають дівчатам жартівливе вигадане на ходу вітання на будь-який наспів. Д ... Читати далі »
Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 1108 | Додано: Галина | Дата: 14-Грудня-2007 | Коментарів (0)

День св. Андрія Первозванного припадає на 13 грудня. Хоч Андрій – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в день цього святого мають стародавній, дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання «калети». Від цього дня віє чарівною українською стихією.

З давніх давен у ніч на «Андрія» дівчата ворожили. Вони вірили, що «Андрієва ніч» допоможе їм пізнати свою долю – дізнатися, чи вийдуть вони заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

1. Ще з вечора, як тільки дівчата зійдуться до хати ворожити, першим ділом вони печуть балабушки – невеличкі круглі тістечка з білого борошна. Воду на ці тістечка дівчата носять із річки, або із криниці – не відром і не глечиком, а … ротом! Носять так, щоб хлопці не бачили, бо як побачать – біда! А хлопці, знаючи, що ось-ось дівчата прийдуть, часто виставляли коло криниць варту, і тільки-но ті наберуть у рота води – ну їх смішити. Дівчата хоч-не-хоч, а розсміються і води в роті не втримають. Тоді починають просити хлопців не заважати їм, а ті : «Макітру вареників на стіл – не заважатмемо!». Отак домовлялися і дівчата, набравши в рот води, йшли до хати місити тісто на балабушки.
Коли балабушки вже спечуться і вистигнуть, кожна з дівчат позначає своє тістечко кольоровою ниткою або папі ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 4144 | Додано: Галина | Дата: 12-Грудня-2007 | Коментарів (1)

Особливо шанують Андрія Первозванного в Україні, оскільки виникнення Києва, столиці країни, наші предки пов`язували з іменем саме цього апостола ( про це читайте у попередній розповіді, яка має назву "13 грудня - День Андрія Первозванного").
.
Як оповідає літопис, одного разу святий Андрій разом з учнями заночував на березі Дніпра під горами, а коли прокинувся, вказавши учням на це місце, сказав: “Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, тут буде місто велике і Бог збудує багато церков”. І благословивши ці гори, піднявся на них і поставив хрест.

За словами літописця, це відбулося саме там, де сьогодні побудований Київ. А місце, де стоїть Андріївська церква – один із символів сучасного Києва – саме та гора, на який апостол Андрій поставив свого хреста. Тому церква була збудована саме там, незважаючи на досить складний ландшафт.
Зі золотоглавих храмів Києва цей собор - пам'ятник архітектури барокко - є одним із найгарніших . Протягом 27 літ зводився він за проектами італійського архітектора Бартоломео Растреллі у 1800 роках.

Одна з найвідоміших вулиць Києва, Андріївський узвіз, має ім'я святого мученика Андрія.
Окрім цього 2000 року на Дніпровських схилах поблизу Аскольдо ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 839 | Додано: Галина | Дата: 12-Грудня-2007 | Коментарів (0)


Завтра, 13 грудня, православні християни відзначатимуть день святого апостола Андрія Первозванного.
Згідно з євангельським переказом, Андрій був родом з Галілеї. Ця північна частина Святої Землі відрізнялася родючістю й мальовничістю, а жителі її - добродушністю й гостинністю. Галілеяне легко уживалися з греками, безліч яких жило в їхній країні, багато хто розмовляв грецькою й навіть носив грецькі імена. Ім'я Андрій також грецьке й у перекладі означає «мужній».

Андрій був найближчим учнем пророка Іоанна Предтечі, який хрестив Ісуса Христа. Святий Іоанн сам направив майбутніх апостолів Андрія Первозванного і Іоанна Богослова до Христа, вказавши, що Він є Агнець Божий.

Святий апостол Андрій Первозванний - один з 12-ти апостолів, яких позвав Ісус у свої учні. Андрія Господь позвав першим (звідси і ім’я - Первозванний), і він першим пішов за Ісусом . Святий проповідував православне вчення здебільшого у східних країнах, що лежать уздовж узбережжя Чорного моря, у північній частині Балканського півострова й у Скіфії, тобто у землях, на яких пізніше утворилася Київська Русь, у Криму, Причорномор’ ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 774 | Додано: Галина | Дата: 12-Грудня-2007 | Коментарів (0)


= Хочеш, щоб тебе почули? Шепни.

= Завжди поводь себе так, ніби за тобою спостерігають.

= Якщо треба знайти найкраще вирішення складної проблеми, але не виходить, припиніть думати про це. Розгрузіть голову, займіться нескладною фізичною працею. Через деякий час мозок на автопілоті видасть вам найкраще рішення.

= Якщо людина весь час перепитує: "Га?", спробуйте не відповідати на повторні перепитування. Ви впевнитеся, що все було почуто з першого разу і відучите її "гакать".

= Взявшись за ручку незнайомих дверей, погляньте на ту їх сторону, де повинні знаходитися петлі. Якщо їх видно, тягніть ручку на себе. Якщо ні - штовхайте.

= Профілактика стресів. Виробіть звичку братися за мілкі справи відразу по ходу їх виникнення. Тоді ви звільните своє майбутнє від маси недороблених справ.
І ще одне. Якщо небажаному заходу неможливо запобігти, його треба очолити. Це дозволить запобігти небажаному його розвитку.

= ... Читати далі »


Категорія: Всяка всячина | Переглядів: 818 | Додано: Галина | Дата: 10-Грудня-2007 | Коментарів (2)


Сьогодні, 10 грудня, День ангела у
Олексія, Бориса, Василя, Всеволода, Гаврили, Івана, Миколи, Романа, Сергія, Федора

Бажаємо всім сьогоднішнім іменинникам щасливої долі, хороших злетів, Божої допомоги у всіх починаннях!


Категорія: Вітання | Переглядів: 753 | Додано: Галина | Дата: 10-Грудня-2007 | Коментарів (3)


День прав людини. (Міжнародне свято). У 1950 році Генеральна асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня в якості Дня прав людини. Цей день знаменує річницю прийняття Асамблеєю Загальної декларації прав людини у 1948 році.


Всесвітній день футболу. (Міжнародне свято). Цей день теж відзначається за рішенням ООН. Таким чином міжнародна спільнота віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя. Перша згадка про футбол як про «гру м’ячем ногами» історики знайшли в китайських джерелах, датованих ІІ тисячоліттям до н.е. Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати гарну фізичну форму.
Коли вперше з’явилася ця гра у Європі, точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії у VІІІ ст. На полі битви, після боїв, вони підкидали ногами відрубані голови супротивників.
Про цю гру відомо доволі мало – те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома ... Читати далі »


Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 827 | Додано: Галина | Дата: 10-Грудня-2007 | Коментарів (1)


Сьогодні, 9 грудня, День ангела у
Василя, Георгія, Данила, Івана, Іллі, Інокентія, Назара, Миколи, Петра, Юліана, Афанасія

Бажаємо всім сьогоднішнім іменинникам щасливої долі, хороших злетів, Божої допомоги у всіх починаннях!


Категорія: Вітання | Переглядів: 762 | Додано: Галина | Дата: 09-Грудня-2007 | Коментарів (4)