Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | Вхід


Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [777]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Якими соціальними мережами ви користуєтеся

Всього відповідей: 104
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 163 164 165 166 167 ... 172 173 »
Раніше свічки були єдиним джерелом світла. В наші дні вони більше використовуються для декорування і роблять обстановку затишнішої. Для створення романтичної атмосфери найчастіше використовуються ароматичні свічки.   Адже набагато приємніше вийде вечір, якщо свічки будуть зроблені власними руками і з любов'ю. Адже ніхто окрім Вас самих не зможе створити той унікальний аромат, який більше всього підходить в конкретному випадку...  
 
Щоб зробити власні неповторні свічки, знадобляться: ... Читати далі »
Категорія: Сам собі майстер | Переглядів: 1085 | Додано: Євгеній | Дата: 25-Січня-2008 | Коментарів (0)


На "Євробаченні-2008" Україну представлятиме Ані Лорак. Про це повідомляє прес-служба Першого Національного.

Згідно з Положенням Європейської мовної спілки, Національна телекомпанія України має право самостійно визначати кандидатуру, яка представлятиме країну на міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення – 2008".

Тож цього року від України на "Євробаченні – 2008" співатиме Заслужена артистка України Ані Лорак.

Нагадаємо, що у 2005-му році Ані Лорак вже намагалася пробитися на "Євробачення", однак тоді на хвилі національного і політичного піднесення в Україні на сцену співочого конкурсу у Києві винесло гурт "Ґринджоли" з піснею "Разом нас багато".

Стало відомо, що два Півфінали конкурсу «Євробачення – 2008» пройдуть в два окремі дні і обидва будуть транслюватися в прямому ефірі.(А раніше був тільки один півфінал)

Перший Півфінал – вівторок , 20 травня 2008 року

Другий Півфінал – четвер, 22 травня 2008 року

Фінал – субота , 24 травня 2008 року.

Країни-учасниці будуть розділені на два Півфінали шляхом жеребкування, яке пройде в дві стадії:
... Читати далі »
Категорія: Радимо прочитати | Переглядів: 753 | Додано: Євгеній | Дата: 16-Січня-2008 | Коментарів (2)

На свято Меланки дівчата ворожать так само, як і на «Андрія» ворожили (див. статтю «Дай, Андрію, знати, якої долі ждати". Народні гадання в ніч на Андрія» у розділі «Що сьогодні святкує світ»).

Ще дівчата рахували палиці у плетеному тині - тричі по дев'ять. Якою буде остання палиця, таким і буде чоловік - товстим чи тонким, струнким чи кривобоким. Якщо кілочок сучкуватий, то буде гонористий характер, без кори - бідняк, з корою - багатий тощо.
Потім палички лічили попарно: якщо в кінці тину залишалося непарне число (одна палиця) - дівчина заміж не вийде. Або ж розкидали руки в сторони, охоплювали ними штахетини (скільки сягало сили), а потім лічили ті, що потрапили в "обійми", приказуючи : "Вдівець - молодець"; на якій зупинялася лічилка, таким і буде суджений.

Помічені палички несли до ополонки й кидали в воду. Вранці спостерігали: чию паличку вода знесла, та дівчина вийде заміж. Дехто з дівчат заготовляв три палички - з очерету, сіна й дерева - і вчиняв те саме: яка найближче крутилася, таким буде й майбутній чоловік: очеретяна - бідний, дерев'яна - хазяїн, із сіна - багатий.

Або ще виходили на вулицю, і яка тварина зустрінеться першою, таким на вдачу наділить доля судженого: якщо пес - лихим, а життя буде собачим, вівця - тихим і суми ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1006 | Додано: Галина | Дата: 13-Січня-2008 | Коментарів (0)

Сьогодні, 13 січня, вечір напередодні старого Нового року (Свята Василя). Цей вечір називається Щедрий Вечір або свято Меланки.

В цей вечір дівчата щедрують, а за ними можуть щедрувати й хлопці. Вони «козу водять» - збирають ватагу жартівників, серед яких є й «Меланка». Її супроводжує власний «почот»: ведмідь, коза, журавель, циган, циганка, чорт і т.д. Все це – в кожухах догори вовною, в мішках, лахмітті, підмальоване, замащене сажею, з підробленими вусами, бородами, патлами… Одним словом – хто як зумів! Ватага рухається селом з жартами, вигуками, сміхом…

Ще серед нашого народу існує поетичне повір’я про те, що сьогоднішня новорічна ніч для віруючих людей «розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя – на хліб, глини – на мед».
В цю ніч господиня брала опівночі хліб і відерце і йшла до води. Там вона тричі занурювала хліб у воду і примовляла: «Не хліб ся купає у воді, а я – в здоров’ї і силі!» Набираючи води у відерце, вона примовляла: «Я не воду беру, а мед і вино!». Поверталася господиня до хати, всі сплять – ніхто нічого не чує. Вона навшпиньки, без найменшого шуму підходила до своїх дітей і торкалася їх голів мокрим хлібом, примовляючи: «Аби були такі величні, як святий Василь величний!».
У відерце господиня кидає кілька срі ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1061 | Додано: Галина | Дата: 13-Січня-2008 | Коментарів (0)

Святвечірні обряди

До хати входить батько і урочисто сповіщає родині, що Святий Вечір уже почався, бо на небі засяла вечірня зоря. Але перш ніж приступити до вечері, йому треба нагодувати худобу і «запросити гостей». Господар бере миску, підходить до столу і набирає по кілька ложок кожної страви. Господиня дає йому хлібину та черпак з медом, а для пса окремо — окраєць хліба. Тримаючи в руках усі ці «дари», в кожусі, але без шапки батько вийшов з хати. На порозі його зустрічає вірний пес - добрий вартовий господарства. Передчуваючи приємність, він весело замахав хвостом і голосно загавкав. Господар урочистим голосом говорить до нього:
—Це тобі хліб за те, що ти доглядав мені весь Божий рік. Як служитимеш вірно і в цьому році, то в наступному Святому Вечорі ще більше візьмеш!
З цими словами він — не кидає, а кладе перед псом хліб, а сам іде до стайні.

Сутеніє. Скрипить під ногами сніг, мороз дошкульно щипає обличчя... Господар відсунув примерзлі двері і ввійшов у стайню. Там тепло, щедро підстелено соломою, а за драбинами сухе зелене сіно пахне луками. Корови й воли ліниво повернули голови і тихим протяжним «Му-у-у!» привітали господаря. Коні тихо заржали, а вівці у своїй загороді збилися докупи і, вижидаючи, дивляться на господаря. Господар поставив миску з вечерею на вікно, а сам узяв ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1100 | Додано: Галина | Дата: 05-Січня-2008 | Коментарів (0)


Щоб весь рік жити багато...

(Продовження. Початок у статті "6 січня - особливий день - Святвечір")

Коли вже сонце схилиться до заходу, починається готування домашнього вівтаря з найважливішого домашнього знаряддя і снопа жита — символа врожаю. Господар вносить сніп жита — «дідуха». Переступаючи поріг, він скидає шапку і вітається з господинею, ніби вперше входить до хати:
—Дай, Боже, здоров'я!
—Помагай Бог, — відповідає господиня, — а що несеш?
- Злато, щоб увесь рік ми жили багато! — говорить господар, зупиняючись посеред хати. Тут він хреститься і, звертаючись до родини, віншує:
—Віншую вас із щастям, здоров'ям, з цим Святим Вечором, щоб ви в щасті і здоров'ї ці свята провели та других дочекались — від ста літ до ста літ, поки нам Бог назначить вік!

Повіншувавши, господар підносить «дідуха» високо над столом і ставить на покутті під образами. Далі він перев'язує «дідуха» залізним ланцюгом і кладе біля нього ярмо, чепіги від плуга і хомут. Господиня добуває зі скрині нову білу скатерку і все це накриває.

Дідух символізує культ роду предків. Вважається, що добрі душі пращурів мають оберігати посіви та врожай від всіляких бід: повені, граду, бурі, вогню тощо.
Оскільки вважається, на час народження Сонця, тобто на Різдво, ду ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1011 | Додано: Галина | Дата: 05-Січня-2008 | Коментарів (0)


Зима. Мороз розмалював вікна. Дерева обсипані інеєм. Ранок. Над кожною хатою стовпом в’ється димок. Тихо. Здається, що село ще спить: на вулицях нема нікого. Але в кожній хаті давно кипить робота…

6 січня – особлива дата, бо саме в цей день – Святвечір.

З давніх давен у нас на Україні словом і ділом, словесним твором і магічними діями, всією обстановкою люди створюють у цей день образ багатства, щастя, миру і спокою у своєму домі.

Ще вдосвіта, як тільки день синім проблиском заглянув у хату крізь замерзлі шибки, господиня приступила до праці. Першою магічною дією було добування нового вогню. Господиня дістала з покуття кремінь і кресало, які останні 12 днів лежали під образами. Вона перехрестилася тричі і, ставши обличчям до схід сонця, викресала «новий огонь». Цим вогнем вона розпалила в печі 12 полін, що їх припасала та сушила 12 днів останнього місяця. Через кілька хвилин у печі вже палають сухі дрова.

Господиня пов'язалася хусткою, засукала рукава і заходилася готувати 12 свят-вечірніх страв: наставила узвар, варить горох, квасолю, смажить капусту, рибу, ліпить вареники, готує картоплю, гриби, кашу гречану, голубці з пшоном, коржі з маком та кутю з товченої пшениці. В усьому їй допомагають ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 863 | Додано: Галина | Дата: 05-Січня-2008 | Коментарів (0)


Сьогодні, 4 січня, - день Анастасії . У народі казали «Скоро Настя на помості запросить три празники в гості». Бо й справді, за два дні прийдуть найбільші Різдвяно-новорічні святки.

Пам’ятаєте слова з відомої колядки:
Та прийдуть до тебе
Три празники в гості:
Що перший же празник –
Рождество Святеє,
А другий же празник –
Василя Святого,
А третій же празник –
Святе Водохреще...

Відтак протягом двох тижнів [color=red](з 7 по 19 січня) люди гучно святкували празники.

Про Святвечір, Різдво, Коляду, про святвечірні і різдвяні звичаї, обряди та ворожіння читайте в наступних наших замітках.

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 810 | Додано: Галина | Дата: 04-Січня-2008 | Коментарів (0)


Щиро вітаємо з Днем народження користувача нашого сайту під псевдонімом Felix, який він святкував 1 січня!

В таке подвійне свято - Новорічний День Народження - від усього серця ми шлемо Вам і свої побажання:

Бажаєм посмішок Вам, сяючих весною
На цілий рік, на сто, допоки сонце
У небі світить, гріє теплотою
І вранці стукає Вам у віконце.

Бажаєм друзів Вам багато, справжніх друзів,
Щоб радість множити, а горе поділити.
Нехай здорові будуть Ви і Ваші рідні,
Ростуть батькам на радість Ваші діти.

У домі Вашім хай росте добробут,
І завжди сяє радість на обличчях.
А ще бажаєм молодіти серцем
І доброти в житті без краю зичим!

Адміністрація сайту Золотоніської школи № 3

Категорія: Вітання | Переглядів: 735 | Додано: Галина | Дата: 02-Січня-2008 | Коментарів (0)


Вітаємо всіх наших користувачів, всіх гостей нашого сайту, їхні родини, їхніх друзів та близьких людей зНОВИМ 2008 РОКОМ!

Дай Боже вам любові і тепла,
Добра і затишку у всі оселі,
Щоб щастя світла музика текла
Щоб ви були і щедрі, і веселі!

Хай здійснює бажання Рік Новий,
Хай справи ваші завжди процвітають,
З чудовим святом радості і мрій
Ми щиро і сердечно вас вітаєм!

І бажаєм ми кожній сім'ї
І здоров'я, і щедрої долі,
Щоб любові й добра ручаї
Не всихали у душах ніколи.

Зичим сонця і світлих надій,
Миру й втіхи на кожному кроці,
Також здійснення планів і мрій
У прийдешньому НОВОМУ РОЦІ!

Адміністрація сайту Золотоніської школи № 3

Категорія: Вітання | Переглядів: 755 | Додано: Галина | Дата: 02-Січня-2008 | Коментарів (1)