Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | Вхід


Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [778]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Чи прогулюєте ви навчання?
Всього відповідей: 139
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 165 166 167 168 169 ... 172 173 »
Деякі народи ведуть відлік часу за місячно-сонячним календарем, і початок року припадає де на осінь, де на весну, а де на зиму. Але в основному святкування Нового року у стародавніх народів співпадало з початком відродження природи і було приурочено, як правило, до березня.

Звичай святкувати Новий рік вперше народився в Месопотамії. (в межіріччі між Тигром і Євфратом). Тут, а також в нижній долині Нілу в кінці IV тисячоліття до нашої ери вперше народилася цивілізація. Саме тут, на думку учених, вперше (у ІІІ тисячолітті до н.е.) стали святкувати Новий рік. Всі землеробські роботи починалися в кінці березня, після того, як прибувала вода в Тигрі і Евфраті. Протягом 12 днів урочистою ходою, карнавалами, маскарадами знаменувалася ця подія - прихід часу перемог світлого бога Мардука над силами руйнування і смерті. Заборонялося працювати в цей час, карати, вершити суди.

Ученими доведено, що іудеї, що знаходилися у вавілонському полоні, запозичили цей звичай святкування Нового року. А ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 877 | Додано: Галина | Дата: 23-Грудня-2007 | Коментарів (0)

Вчора - 22 грудня - був день зимового сонцестояння. Світловий день був найкоротшим в календарному році: сонце проходитло через найпівденнішу точку екліптики. З цієї миті дні почнуть прибувати, а зимові ночі ставатимуть все коротше.

День зимового сонцестояння — перший в низці зимових свят.
Цього дня багато язичницьких племен раніше відзначали Новий Рік.

А у Китаї здійснювалися жертвопринесення на честь - Ван Лін-гуань. У китайській даоській міфології це один з 36 небесних полководців, вартовий палацу небесного нефритового государя, а також охоронець дверей храмів. Його статуї ставляться біля зовнішніх воріт даоських (іноді буддійських) храмів, він зображається червонолицім, триоким, з батогом або сукуватою палицею в руці, щоб відгонити злих духів. Одіяння на статуї міняють тричі кожного місяця, а раз на три роки що-небудь з його плаття спалюють і замінюють новим, пишним; раз в десять років весь одяг спалюється цілком. Цей звичай був особливо поширений в 15-17 вв.

А ще у стародавньому Китаї вважали, що з цього часу відроджувалася «чоловіча сила» природи, і починався новий цикл. Тому день зимового сонцестояння вважався щасливим днем, гідним святкування. Цього ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 1165 | Додано: Галина | Дата: 23-Грудня-2007 | Коментарів (1)

Перш, ніж символом і обов'язковим святковим атрибутом Нового року стала ялинка, існував звичай на честь приходу Нового року прикрашати дерева.

Задовго до того, як люди почали святкувати Різдво, жителі Давнього Єгипту в грудні, в найкоротший день роки приносили зелені пальмові гілки в свої будинки як символ перемоги життя над смертю. А римляни на честь бога землеробства прикрашали будинки зеленим листям в зимове свято Сатурналій.

У Гороскопі друїдів (стародавніх кельтських жерців, що поклонялися лісу, деревам) характер і доля людини пов'язана з «її деревом» (у кожної людини воно своє, залежно від дати народження). Жерці-друїди вішали на дубові гілки золоті яблука під час святкування дня зимового сонцестояння.

В середні віки вічнозелене дерево з червоними яблуками було символом свята Адама і Єви, яке святкувалося 24-го грудня.

Наші стародавні предки вірили, що в деревах мешкають ще і духи рослинності і родючості, від яких нібито залежить урожай хліба, фруктів і овочів. Але могутні духи були не тільки добрими, але і злими, і потрібно було їх вмилостивити подарунками. Саме тому і прикрашали дерева.

У слов'ян існував свій красивий звичай: до дня новорічного свята вирощували в горшках ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1863 | Додано: Галина | Дата: 22-Грудня-2007 | Коментарів (0)

Членам журі було дуже важко визначатися, котра ж з дівчат краща, але врешті решт вони поставили оцінки і підвели підсумки конкурсу. А підсумки є такими:
міс «Оригінальність» - Сидоренко Аліна;
міс «Елегантність» - Филь Аліна;
міс «Загадковість» - Гайдук Вікторія;
міс «Чарівність» - Безкровна Анастасія;
міс «Глядацьких симпатій» - Тітаренко Альона;
міс «Фотомодель» - Соломаха Марина;
міс «Грація» - Король Наталія;
віце-міс Савісько Катя;
віце-міс Павленко Аня;
... Читати далі »
Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 1320 | Додано: Галина | Дата: 18-Грудня-2007 | Коментарів (10)

17 грудня в нашій школі відбулося феєричне свято-шоу «Міс школи-2007».

На почесне звання міс претендувало 10 конкурсанток: Павленко Аня (9-А кл.), Филь Аліна (9-Б клас), Тітаренко Альона (9-Б кл.), Гайдук Вікторія (9-Б кл.), Сидоренко Аліна (9-В клас), Соломаха Марина (9-В кл.), Безкровна Настя (9-В кл.), Синьоок Інна (10-Б кл.), Король Наташа (11-А кл.) і Савісько Катерина (11-А кл.).
Соломаха Марина
Бескровна Настя

Кожна з дівчат повинна була довести, що вона краща, в таких номінаціях:
= візитка (представлення),
= вокальний конкурс,
= танцювальний конкурс,
= конкурс святкового блюда,
= дефіле у вечірніх сукнях.

Візитка була найкраща у Павленко Ані, Король Наташі, Савісько Каті, Синьок Інни.
З вокальним конкурсом на «відмінно» справилися Павленко Аня, Король Наташа, Синьоок Інна, Тітаренко Альона, Соломаха Марина, Савісько Катя ... Читати далі »

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 5668 | Додано: Галина | Дата: 18-Грудня-2007 | Коментарів (5)

Завтра, 19 грудня, в Україну прийде свято Святого Миколая, який був захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його пошановували діти, для яких він був почесним охоронцем. Особливою повагою в народі користувалася ікона Миколи Чудотворця. Вона була майже в кожній оселі

Свято Миколая прийшло до нас 1088-1089р. за часів князя Всеволода Ярославовича.
Народився Миколай в 270 році у місті Патара (Мала Азія) у багатій сім”ї і зріс доброю і чуйною дитиною. Минули роки. Миколай став архієпископом в місті Мира (на території сьогоднішньої Турції). Віддав усе своє майно бідним людям і скрізь чинив тільки добро. Одного разу він врятував невинного чоловіка, батька багатьох дітей, від страти, запропонувавши за те своє життя, проте помилували обох.

Розповідають ще про бідняка, у якого було три дочки. Батько збирався віддати їх до чужих людей в рабство. Не сподобалося це Миколі, і він вночі через димар підкинув в будинок три гаманці із золотом (за іншою версією - три золоті монети). Потрапили вони в дівочі че ... Читати далі »

Категорія: Що сьогодні святкує світ | Переглядів: 1585 | Додано: Галина | Дата: 18-Грудня-2007 | Коментарів (3)

В попередній статті "Розкажи, Снігуронько..." йшла мова про п'єсу-казку О.М.Островського "Снігуронька". Окрім безлічі постановок на сценах театрів ця чудова п'єса стала основою для створення художнього фільму "Снігуронька". Він розповідає про історію народження кохання Снігуроньки, яке її й погубило. Вона бачила, що всі навкруги кохають одне одного, тільки її серце залишалося холодним. І тоді вона кинулася за допомогою до матері-Весни, благаючи дарувати їй хоч мить кохання. Весна попереджала, що серце її розтане, це буде загибеллю для неї, але Снігуронька ладна була навіть померти, аби тільки відчути, як то кохати...
Пропоную вам декілька кадрів з фільму. Такою побачили Снігуроньку його творці - дуже ніжною, витонченою і тендітною...... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1228 | Додано: Галина | Дата: 16-Грудня-2007 | Коментарів (2)

Образ Снігуроньки відомий нашому народу не тільки з легенди про Святого Миколая (читайте про це у статті "Скільки років Дідові Морозу?")

З давніх давен згадка про дівчинку, народжену з снігу, зустрічається в давніх переказах, присвячених походженню духів з льодів, які танули весною. Дівчинку ту звали Снігуркою, Сніжевіночкою, Сніжевічкою.

А супроводжувати Діда Мороза на новорічних ялинках симпатична супутниця стала тільки з кінця XIX століття. З'явилася вона в 1873 році завдяки п'єсі-казці "Снігуронька" А.Н. Островського, який, у свою чергу, художньо переробив один з варіантів народної казки про дівчину, виліплену зі снігу, яка розтанула від теплих сонячних променів.

Лірична, красива історія про Снігуроньку багатьом сподобалася. Відомий меценат Савва Іванович Мамонтов захотів поставити її на домашній сцені Абрамцевського гуртка в Москві. Прем'єра відбулася 6 січня 1882 року. Ескізи костюмів для неї виконав В ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1256 | Додано: Галина | Дата: 16-Грудня-2007 | Коментарів (0)

Питання про те, хто є прямим предком Діда Мороза дуже спірний. У одних країнах предками Діда Мороза вважають місцевих гномів, в інших - середньовічних мандруючих жонглерів, які виспівували різдвяні пісні, в-третіх - бродячих продавців дитячих іграшок. Образ Діда Морозу складався століттями, і кожен народ вносив до його історії щось своє.

Серед предків Дідуся Мороза була, виявляється, і цілком реальна людина. У IV столітті н.е. жив в турецькому місті Миру архієпископ Миколай. Це була дуже добра людина, і за добрі справи Миколая після його смерті оголосили святим. У XI столітті церкву, де він був похований, пограбували італійські пірати. Вони викрали останки святого і відвезли до себе на батьківщину. Прихожани церкви святого Миколая були обурені. Історія ця наробила так багато шуму, що Миколай став об'єктом шанування і поклоніння християн з різних країн світу.

Спочатку його вшановували 6 грудня. Школярі в цей день навіть не вчилися. Миколай в образі старого з білою бородою і в шубі їздив по вулицях на білому коні або ослику з мішком за спиною і роздавав дітям подарунки. В середні віки твердо встановився інший звичай: день Святого Миколая, святкувати 19 грудня і саме в цей день дарувати дітям подарунки.
У голландському порту Амстердамі ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 2092 | Додано: Галина | Дата: 16-Грудня-2007 | Коментарів (2)

Якщо вже «Нових років» за рік в різних країнах налічується немало, то, що говорити про Дідів Морозів!
Цей популярний Дід бродить не тільки по рідних лісах і селах, але і встигає в новорічну ніч порадувати своєю присутністю всіх, хто його чекає і щиро вірить у те, що Дід Мороз обов'язково прийде! Так які ж вони «заморські Діди Морози» і де мешкають?

Дід Мороз (Дід Тріскун, Морозко, Карачун, Позвізд, Зимова Дорога) (Росія, Україна і Білорусія). Він трохи суворий на вигляд. Носить довжелезну шубу і високу шапку, в руках у нього крижана палиця і мішок подарунків. Наш Дід Мороз - єдиний одружений Дід серед решти всіх Дідів: у нього є дружина Зима. Та і «дідом», до речі, зветься не просто так, а тому, що має внучку, Снігуроньку.
У східних слов'ян образ [color=blue]Мороза - це образ богатиря, коваля, який сковує воду "залізними морозами". Позвізд - слов'янський бог буревіїв і негод. Варто було йому труснути головою - на землю сипав град. Замість плаща тягнулися за ним вітри, з поли його одягу падав сніг. Зимова Дорога, як і Мороз, поставав у вигляді дідуся з білим волоссям і довгою сивою бородою, з непокритою головою, в теплому б ... Читати далі »

Категорія: Все про Новий рік | Переглядів: 1894 | Додано: Галина | Дата: 16-Грудня-2007 | Коментарів (1)