Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Золотоніської ЗОШ №3. Для максимального використання сайтуВВЕДІТЬ СВІЙ ЛОГІН або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ
                                                                             

                                                                                                        
\

 
Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [719]
Шкільні портрети [40]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [11]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [99]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Як часто Ви відвідуєте наш сайт?
Всього відповідей: 181
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » 2010 » Лютий » 23 » Чому саме 23 лютого?
07:52
Чому саме 23 лютого?

День Захисника Вітчизни в незалежній Україні вперше відзначали 23 лютого 2000 року згідно з президентським указом.
Чому саме 23 лютого?
День Захисника Вітчизни – це такий собі оновлений День Радянської Армії. Останній, в свою чергу, раніше називався Днем Червоної Армії, який відзначався з
1922 року.

Якій же події було приурочене це свято? З історії відомо, що 23 лютого 1918 року почалась масова мобілізація добровольців до Червоної Армії. Крім цього,  молоді загони Червоної Армії розбили німецьких загарбників під Псковом і Нарвою того ж 23 лютого 1918 року. Пізніше вирішено було поєднати річницю Червоної Армії ще з одним агітаційним заходом - з так званим "Днем Червоного подарунка". Незабаром газета "Правда" сповістила трудящих: "Влаштування дня Червоного подарунка по всій Росії перенесено на 23 лютого. В цей день по містах і на фронті буде організовано святкування річниці заснування Червоної Армії…".

З того дня 23 лютого щороку відзначалося в СРСР як всенародне свято - День Радянської Армії та Військово-Морського Флоту, в ознаменування загальної мобілізації революційних сил на захист соціалістичної Вітчизни, а також мужнього опору загонів Червоної Армії загарбникам. Після розпаду СРСР свято 23 лютого було перейменовано на День Захисника Вітчизни.
23 лютого і 8 березня
Виявляється, ці свята взаємопов’язані, бо 23 лютого за старим стилем і є 8 березня. У Російській імперії Жіночий день спершу відзначали теж 23 лютого.
Військове свято чи чоловічий день?
У жінок в Україні одне свято, у чоловіків - одразу два. Але обидва, і
23 лютого, і 6 грудня, є, так би мовити, вузькоспеціалізованими. Вони для чоловіків, які служили у радянській та українській армії відповідно. Перед дівчатами завжди постає питання, коли вітати сильну половину людства зі святом. Із татами все зрозуміло:  їх день—23 лютого. Логічно також теперішніх військових вітати 6 грудня. Проте поняття «захисника Вітчизни» все ж  таки ширше: такими можна вважати і свого хлопця (хай він навіть не служив у армії), і молодшого братика.
23 лютого чи 6 грудня? Чи може?…
23 лютого – День Захисника Вітчизни, 6 грудня – День Збройних сил України. Дехто пропонує звернутись до національної історії і створити День Українського війська 14 жовтня – у день українського козацтва.
І наостанок
Вважати
23 лютого чоловічим чи військовим святом, право кожного. Так само як сприймати його відголоском радянської історії чи ні. Але попри все жодні суперечки про 23 лютого і 6 грудня не можуть відсунути  на другий план головних персонажів цих свят – чоловіків. Адже вони – наші захисники і заслуговують на свій день, а може, і не на один.

 

Категорія: Всяка всячина | Переглядів: 1650 | Додав: Галина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
У чому сенс цієї новини ? 
Знаєш про що ця новина? Був чи бачив сам? Чи означає вона щось особливе для тебе? Поділися своєю думкою з нашими користувачами , напиши щось дійсно цікаве і значуще. 

avatar