Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Золотоніської ЗОШ №3. Для максимального використання сайтуВВЕДІТЬ СВІЙ ЛОГІН або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ
                                                                             

                                                                                                        
\

 
Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [666]
Шкільні портрети [38]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [11]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [97]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [28]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Чи прогулюєте ви навчання?
Всього відповідей: 121
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » 2015 » Серпня » 22 » Неймовірні факти про Україну, які мало хто знає
05:09
Неймовірні факти про Україну, які мало хто знає
Україна - найбільша країна Європи. Країна, що займає 0,41% світової території суші, в якій проживає 0,85% населення планети і яка приносить 0,20% світового валового національного продукту. Сотні видатних українців були і залишаються творцями світової історії. Художники і вчені, політики і композитори, актори та письменники - всі вони дають нам можливість за кордоном або у себе вдома з гордістю сказати: «Я - українець».
 
Україна - це країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.
 
Україна входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна і разом з Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрових буряків.Наша країна входить до сімки найбільших у світі виробників рослинної олії, свинини, цукру і картоплі.
 
В Україні найбільші у світі запаси марганцевої руди - 2,3 млрд т, або близько 11% від усього світового запасу.
 
Найвідоміші чоловічі монастирі іменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще в 1598 р, Свято-Успенська Лавра у м Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра в Донецькій області.
 
 
 
Перші в світі
 
Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак з найбільшою в світі вантажопідйомністю - Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Зараз «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
 
Автор однієї з перших у світі Конституцій - український політичний і громадський діяч Пилип Орлик - 5 квітня 1710 був обраний гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького».
У США Конституцію прийняли в 1787 р, у Франції та Польщі - тільки в 1791 р.
 
Перший рамковий вулик винайдений в Україні в 1814 році Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду.
Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі за виробництвом меду на душу населення (1,5 кг).
 
Острозька академія - перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, найстаріша українська науково-освітня установа. У 1576 році князь Острозький Костянтин-Василь заснував слов'яно-греко-латинську академію в Острозі.
 
Перша гасова лампа винайдена у Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем і Яном Зехом в 1853 році.
У тому ж році у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при світлі гасової лампою. Згодом гасова лампа була представлена ​​на міжнародній виставці в Мюнхені, там цей винахід було відзначено спеціальною грамотою.
 
 
Унікальні факти про Україну
 
Пам'ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світу.
 
Станція метро «Арсенальна» у Києві - найглибша в світі. Вона знаходиться під землею на глибині 105 м. Станція біля будівлі парламенту побудована в 1960 р. однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні сховища для політичної верхівки.
 
Український духовий інструмент трембіта - найдовший духовий музичний інструмент у світі.
 
Найдовший тролейбусний маршрут у світі становить 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем і Ялтою.
 
Найкоротша головна вулиця з усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найкрасивіших - Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.
 
Найдавніша відома вченим карта, а також найдавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Карта вибита на кістці мамонта.
 
Український «Південмаш» (Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. З їх допомогою в космос відправляють комерційні вантажі в рамках міжнародного проекту «Морський старт».
 
Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтової печері в США.
 
В Україні, близько містечка Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
 
Найстаршим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.
 
Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об'ємом в 56,25 л. Як пити шампанське з такого келиха, поки незрозуміло, але це ще один офіційний світовий рекорд Гіннесса від українців.
 
По території України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів - «шлях із варягів у греки» - система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки в 3000 кілометрів, що зв'язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним.
 
Протягом усієї давньої історії України-Руси вона виступала мостом між світами Східної Європи та Стародавнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
 
Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України відноситься до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення - вище середньоєвропейського рівня.
 
Армія УПА поставила абсолютний рекорд, утримуючись на фактично окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчали навіть кубинські повстанці Фіделя Кастро. «Якби у мене була така армія, як УПА, німецький чобіт ніколи не топтав би землю Франції», - говорив Шарль де Голль, президент Франції в 1958-1969 роках.
 
Україна за власною ініціативою відмовилася від третього в світі за величиною арсеналу ядерної зброї. У момент проголошення незалежності, на території України було розташовано більше тисячі ядерних боєголовок і ракет, третій за величиною ядерний потенціал після Росії та Америки. Боєголовки і ракети були передані Росії, бункери були знищені. У відповідь на це Україна отримала гроші за роззброєння, а також гарантії безпеки від ядерних держав.
 
Український гімн складається всього з шести рядків (чотири у віршах і дві в приспіві). Решта рядків гімну вважаються політично некоректними. (наприклад, «Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону» має на увазі претензії України на територію Росії та Польщі).
 
Більшість українських слів починаються з літери «п», найбільш часто використовувана буква алфавіту - «о». Букви «ф» і «г» використовуються найрідше.
 
На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова посіла третє місце після французької та перської за такими критеріями як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень.
 
За кількістю сонячних днів такий курорт як Ялта не поступається Ніцці та іншим середземноморським курортам. Більша частина України розташована в межах помірно континентального клімату.
 
Принципи популярною в світі боротьби айкідо: «Хто діє проти мене - той діє проти Бога» базуються на внутрішньому девізі козаків-характерників, які були представниками Запорізької Січі: «Коли противник тільки вирішив на мене напасти, він вже переможений».
 
До майже повного руйнування в 1240 році монголо-татарами Київ був одним із найбільших міст Європи, у п'ятдесят разів більше Лондона, в десять - Парижа
Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Його населення становило близько 50 000 жителів. Щоб знову досягти таких демографічних показників, знадобилося близько 600 років. Цілком можливо, якби не тодішнє руйнування, Київ міг бути фактично найрозвиненішим і найбільшим містом Європи довгі роки.
 
Найбільшою річкою України є Дніпро. Із загальної довжини 2201 км на Україну припадає 981 км. Це третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю). Бере початок з болота Аксеннінський Мох на південних схилах Валдайської височини, впадає в Дніпровський лиман Чорного моря. 65% площі басейну ріки знаходиться на території України.
 
За кількістю населення Україна посідає 5 місце в Європі (після Німеччини, Італії, Великобританії, Франції) та приблизно 21 місце у світі. На її долю припадає 7,3% населення Європи i 1% населення Землі.
 

П’ять українських об’єктів внесені до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО, які є видатними культурними і природними цінностями, що становлять надбання усього людства, це такі:

— Kiev – Saint-Sophia Cathedra

— Kiev – Related Monastic Buildings, Kiev-Pechersk Lavra

— L'viv – the Ensemble of the Historic Centre

— Struve Geodetic Arc

— Primeval Beech Forests of the Carpathians

Запорізька Січ — суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва — по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі.

Категорія: Україна - Єдина Країна | Переглядів: 535 | Додав: Галина | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
У чому сенс цієї новини ? 
Знаєш про що ця новина? Був чи бачив сам? Чи означає вона щось особливе для тебе? Поділися своєю думкою з нашими користувачами , напиши щось дійсно цікаве і значуще. 

avatar