Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті ЗОШ №3 перехожий | Реєстрація | ВхідМеню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [745]
Шкільні портрети [40]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [11]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [99]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Якими соціальними мережами ви користуєтеся

Всього відповідей: 102
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » Новини освіти і науки України
« 1 2 ... 7 8 9 10 »

До уваги керівників навчальних закладів, вчителів, учнів та їх батьків!

МОН надає перелік адрес сайтів, на яких розміщено перші параграфи підручників для учнів 10 класу

... Читати далі »
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 752 | Додано: Галина | Дата: 31-Серпня-2010 | Коментарів (0)

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти надсилає до використання оновлені навчальні програми для десятого класу, які мають використовуватися з 2010/2011 навчального року
  Навчальні програми затверджено для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання та для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.
  Як повідомляє Міністерство освіти і науки (МОН), затверджені навчальні програми для 10-го класу використовуються загальноосвітніми навчальними закладами з 2010/2011 навчального року.
  Запропоновані програми для 11-го класу мають використовуватися з 2011/2012 навчального року.


Навчальні програми для старшої профільної 11-річної школи

 

До уваги вчителів! Департамент загальної середньої та дошкільної освіти надсилає до використання оновлені навчальні програми для 10-го класу, які мають використовуватися з 2010/2011 навчального року. Звертаємо вашу увагу, що запропоновані програми для 11-го класу мають використовуватися з 2011/2012 навчального року.

Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів

з українською мовою навчання

  1. Українська мова
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 1969 | Додано: Галина | Дата: 30-Серпня-2010 | Коментарів (0)

Міністр освіти днями попередив: забезпечити підручниками всі школи до початку навчального року традиційно не встигнуть
  Книги передруковують для 1-х, 2-х, 5-х та 10-х класів. Підручники, в кращому випадку, надійдуть до листопада. Але вже з 16 серпня учні цих класів зможуть побачити підручники в електронному вигляді, пише "Газета по-киевски".
 
Про те, що до 1 вересня порадувати школи новими книжками немислимо, було зрозуміло вже з того, що держбюджет затвердили тільки 27 квітня, говорить директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти професор Олександр Удод.
  Адже технологічний процес друку підручників триває 4-5 місяців, а в травні коштів для цих цілей МОН ще не бачило. Гірше того - у липні відбувся перегляд бюджету, і рядок про нові підручники (а також автобуси і комп'ютери) для шкіл зник взагалі. А книжки в цьому році переписувати як ніколи потрібно: різкий перехід від 12- до 11-річної системи навчання зобов'язує.
 
16 липня вдалося проавансувати видання 57 найменувань підручників із запланованих 143-х. "З них створеними вже за новою програмою будуть лише підручники для 10 класу, - розповідає Удод. - А книгами для 2 класу діти користуються вже 8 років замість нормативних п'яти, тому ми постаралися здешевити виробництво літератури для десятикласників, щоб заощадити кошти для другокласників (для них друкується 9 найменувань)".
 
За його словами, на сьогодні запущено в друк вже 57 найменувань підручників, а це ... Читати далі »
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 840 | Додано: Галина | Дата: 15-Серпня-2010 | Коментарів (0)


  На запитання про можливе впровадження 6-ти денного навчального тижня в школах, народний депутат відповів: "Навчання буде п’ятиденне. У навчальних програмах, розрахованих на 12-річну систему освіти, було дуже багато зайвого, наприклад, деякі дисципліни повністю повторювали те, що студенти вчать на перших курсах, особливо це стосується гуманітарних предметів. Тепер, коли ми повернулися до 11-річної освіти, все буде розставлене на свої місця, і тому вводити додатковий день навчання не доведеться".
  Стосовно підручників середньої школи, депутат повідомив, що всі підручники надруковані для 1-10 класів, залишаються чинними. Адже програми не змінюються. Змін зазнають лише навчальні програми для 11-х класів, підручники для яких будуть друкуватися у наступному році.
  Луцький також зазначив, що всі вчителі мають заздалегідь ознайомитися зі змінами до навчальних планів та програм для 10-х класів. Проекти зазначених документів підготовлені фахівцями Міністерства освіти і науки і після підписання Президентом України прийнятого закону будуть затверджені та оприлюднені.

  За матеріалами: Освіта.ua
Джерело: http://talschool.ucoz.ua/
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 674 | Додано: Галина | Дата: 25-Липня-2010 | Коментарів (0)

Зважаючи на численні звернення абітурієнтів та їх батьків, Міністерство освіти і науки України прийняло рішення продовжити термін вступної кампанії на 5 днів.
  Тобто перший етап вступної кампанії - подача абітурієнтами документів до вищих навчальних закладів - продовжено до 5 серпня 2010 року, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.
  Як повідомлялося раніше, Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив Міністерству освіти і науки продовжити термін прийому документів у вищі навчальні заклади.
  Міністерство освіти і науки оприлюднило лист № 1/9-507 від 22 липня, адресованому регіональним управлінням освіти та керівникам вищих навчальних закладів, щодо продовження строків прийому заяв і документів від абітурієнтів та проведення вступних екзаменів.

Лист МОН № 1/9-507 від 22.07.10 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
№ 1/9-507 від 22 липня 2010 року

Центральним органам виконавчої влади,
що мають у підпорядкуванні вищі навчальні заклади,
Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим,
Управлінням освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій,
Керівникам вищих навчальних закладів

Щодо продовження строків прийому заяв
і документів та проведення вступних екзаменів


  Ураховуючи звернення вступників ... Читати далі »
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 782 | Додано: Галина | Дата: 23-Липня-2010 | Коментарів (0)

15 липня розпочинається прийом документів до вищих навчальних закладів. Приймальні комісії працюватимуть два тижні.
  23 липня у вузах стартують вступні випробування, що триватимуть до кінця місяця. Остаточні списки тих, хто став студентом, повинні оголосити до 10 серпня.
  Цього року практично всі столичні університети перестрахувалися від напливу пільговиків і підняли мінімальну планку суми балів у випускному сертифікаті. Тепер замість необхідного мінімуму, що складає 124 бали, для вступу в деякі вузи абітурієнт повинен мати 150, а то й 180 балів.
  У деяких навчальних закладах минулого року був великий наплив пільговиків - їх співвідношення до звичайних абітурієнтів становило до 90%.
  Цьогорічні правила вступу мають на меті відсіяти слабких студентів, та тих, які прикриваються фальшивими довідками про здоров'я або іншими пільговими категоріями.
  Цього року абітурієнт має право подати заяву на вступ та відповідні документи не більше, ніж до п'яти навчальних закладів, та не більше, ніж на три спеціальності у кожному з них.

  За матеріалами: Освіта.ua

Джерело: http://talschool.ucoz.ua/
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 593 | Додано: Галина | Дата: 16-Липня-2010 | Коментарів (0)

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про введення 11-річного терміну навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Авторами документа, текст якого обнародуваний на офіційному сайті парламенту, є Адам Мартинюк і Катерина Самойлик (КПУ), Максим Луцький (Партія регіонів) і Олег Зарубінський (Блок Литвина). 
На їх думку, "для поліпшення якості освіти, забезпечення рівного доступу до неї необхідно зупинитися на 11-річному терміні отримання повної загальної середньої освіти, зберігши кращі ідеї 12-річної школи (профільне навчання, можливість отримання професії і тому подібне)".
Одночасно автори законопроекту вважають, що потрібно ввести обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.
Крім того, депутати заявляють про необхідність приведення у відповідність з потребами громадян типів навчальних закладів; забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям, що потребують корекції фізичного і (або) розумового розвитку, у тому числі дітям-інвалідам, на отримання якісної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу, їх інтеграцію в суспільство.
Крім того, вони пропонують встановити, що дитина може здобувати дошкільну освіту в сім'ї до досягнення 5-річного віку, а держава повинна забезпечувати обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.
Також автори пропонують виключити із закону про середню освіту положення, відповідно до яких тр ... Читати далі »
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 631 | Додано: Євгеній | Дата: 16-Червня-2010 | Коментарів (2)

і 9-хПро це ідеться у Наказі МОН № 1151 від 21 грудня 2009 року "Про внесення змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти".

Згідно з наказом, Державна підсумкова атестація (ДПА) буде проводитись з української мови у формі переказу (обов'язково), з математики або історії України, а також з профільного предмету або предмету за вибором учня.

Контрольну роботу з математики будуть виконувати учні, які навчалися в класах універсального, природничо-математичного або технічного напрямку. З історії України - учні класів філологічного, суспільно-гуманітарного, художньо-естетичного, спортивного напрямів.

Завдання для контрольних робіт будуть взяті зі збірок, які буде рекомендувати Міністерство освіти і науки України.

У випускників 9 класів державна підсумкова атестація буде проходити у формі іспитів з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, іноземної мови чи іншого гуманітарного предмету за вибором навчального закладу (у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин атестація може проводитися з мови навчання). Форма проведення підсумкової атестації у 9-х класах буде визначатись Міністерством ... Читати далі »
Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 703 | Додано: Євгеній | Дата: 28-Січня-2010 | Коментарів (1)

Міністерство освіти і науки надіслало листа  до керівників управління освітою з проханням використовувати у своїй роботі Календар дат на 2010 рік, розроблений громадською радою при МОН з питань національно-патріотичного виховання.
До всіх свят, подій, ювілейних та пам'ятних дат із вшанування видатних постатей рекомендується: створення експозиції в холі навчального закладу,  бібліотеці, проведення позакласних заходів, кураторських годин, конференцій, наукових семінарів, круглих столів, книжкових виставок, урочистих вечорів, концертів або урочистої академії тощо.
Лист МОН від 30.12.2009 N1/9-927 "Про Календар дат на 2010 рік"

Календар дат на 2010 рік

Дата

Свята, події, ювілейні та пам'ятні дати із вшанування
видатних постатей

Відзначення свят і подій

Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 912 | Додано: Євгеній | Дата: 06-Січня-2010 | Коментарів (0)