Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Золотоніської ЗОШ №3. Для максимального використання сайтуВВЕДІТЬ СВІЙ ЛОГІН або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ
                                                                             

                                                                                                        
\

 
Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [745]
Шкільні портрети [40]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [11]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [99]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Ваше ставлення до паління? (Цигарки)
Всього відповідей: 156
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » 2011 » Серпня » 10 » Пам'ять, інтелект, успіх
06:57
Пам'ять, інтелект, успіх

ПАМ'ЯТЬ ТА ІНТЕЛЕКТ
Пам'ять - основа розумної життєдіяльності людини і є фундаментом інтелекту. Що таке інтелект? "Інтелект - це те, що змушує людину приймати рішення, коли вона не знає, що робити, і вміння розпорядитися наявною у нього інформацією".

Причому найчастіше плутають інтелект з інтелігентністю, яка радше є не просто інтелектом, а інтелектом, сполученим з духовністю.

Пам'ять і інтелект - взаємопов'язані речі, фундамент творчої діяльності людини. Але просто доброго запам'ятовування або відмінної природної пам'яті недостатньо. Необхідне вміння
оперативно розпоряджатися інформацією, на основі наявної інформації отримувати нові знання, нові рішення, нові технології.

І тут вкрай корисними можуть виявитися заняття мнемонікою, тобто мистецтвом швидкого структурованого запам'ятовування і відтворення інформації.

Багато людей, щоб розвинути пам'ять, починають займатися шахами. Велика гра, але набагато продуктивніше, якщо спочатку розвинути пам'ять, навчитися запам'ятовувати, і тільки потім починати крушити всіх за шаховою дошкою. Або зробити заняття шахами і розвитком пам'яті паралельними.

Часто порівнюють інтелект людини і комп'ютера. Як груба аналогія цілком прийнятно, але є одна відмінність - людська пам'ять працює з образами. Тому створити комп'ютер, який буде думати, як людина, неможливо. Безперечно, машина думає набагато швидше, але людський інтелект багатогранніший і гнучкіший.

Але для того, щоб досягти висот інтелекту, необхідно розвивати пам'ять. І, відповідно, розвиток інтелекту благотворно позначиться на пам'яті.

Напевно, медики поморщаться, але скажемо таку річ. Чим більше ділянок мозку людина задіює в своїй діяльності, тим вищий у неї інтелект.

НАША ПАМ'ЯТЬ

Наша пам'ять насправді безмежна. Про те, що люди використовують її на 3-5%, ви вже чули. Вираз "за лічені секунди перед його очима промайнуло все його життя» не є літературним штампом або актом прощання з життям, коли людина згадує найяскравіші події свого життя.
Ні, саме в найдрібніших деталях і за лічені секунди.

Інстинкт самозбереження віддає команду нашій пам'яті на пошук виходу, йде підбір аналогічної ситуації. Уявіть, наскільки наш мозок може ущільнити час.

Можна привести грубу, але вірну аналогію. Клітини мозку мають відростки, так звані дендрідамі і аксонами. Процес запам'ятовування - поєднання цих відростків. Тобто обсяг пам'яті визначається можливим числом таких сполук. Так от, число цих сполук може бути більшим, ніж число частинок Всесвіту. Якщо написати це число на папері у вигляді одиниці з наступними за нею нулями, то знадобиться близько п'яти мільйонів кілометрів паперу. Причому розмір цифр такий, який Ви бачите в цьому тексті.
Якщо уявити наш мозок у вигляді телефонної мережі, то всі телефонні мережі Землі в порівнянні з мозком виглядають, як половина сірникової головки.

І, тим не менш, ми запам'ятовуємо:

    
* 2 телефонних номери з 10 названих;
    
* З 100 іноземних слів утримуємо в пам'яті 5-6;
    
* З 10 представлених нам людей через п'ять хвилин в змозі назвати імена не більше 2-х з них;
    
* Матеріал, який, як нам здається, непогано вивчений, через місяць забуваємо на 70%;

Справа в тому, що найчастіше ми погано уявляємо механізми функціонування нашої пам'яті, погано використовуємо її необмежені можливості, не користуємося прийомами запам'ятовування.
Крім того, наша інтелектуальна праця погано організована, заняття носять в основному невпорядкований характер.

Пам'ять - інструмент і  користуватися нам треба вміти. Причому це не така вже й складна штука - прийоми запам'ятовування.

Давайте протестуємо Вашу пам'ять. Проробимо стандартний тест на стан пам'яті. Тест дуже простий - Ви один раз прочитаєте 20 слів, а потім відійдете від монітору і на аркуші паперу напишете їх. Отже, почали.

Мушкетер, вежа, диван, торт, атом, Лев Толстой, кенгуру, підкова, глечик, циркуль, м'яч, ялинка, чемодан, мікроскоп, тостер, окуляри, прапор, білка, равлик, рояль

Обговоримо результати.

   1.
Якщо вам вдалося відтворити 5-9 слів, то у вас абсолютно нормально працює пам'ять. Значення цих цифр ми пояснимо пізніше.
  
2. Якщо менше 5 - це вже клінічний випадок, і слід звернутися за допомогою до лікаря. Але такі випадки надзвичайно рідкісні.
  3. 
Якщо більше 9 - ви інтуїтивно використовували деякі прийоми запам'ятовування. Якщо Ви не використали ніяких прийомів запам'ятовування (на це питання ви зможете самі відповісти трохи пізніше), то у Вас феноменальна пам'ять. Правда, такі феномени теж величезна рідкість.

А зараз виконаємо  ще один
тест. Опишіть ваш вчорашній день: ви, напевно, зможете без запинки сказати у скільки встали, що їли на сніданок, що дивилися по телевізору, як добиралися на роботу чи навчання, з ким зустрілися по дорозі, яким видом транспорту користувалися і так далі. Тепер питання - де було більше інформації - у цих нещасних 20-ти словах або в описі дня? Зрозуміло, в описі дня. Тим не менш, простенький тест викликав певні труднощі.

Ще один приклад. Багато хто з Вас зіштовхувалися з такою книгою (вірніше, невеликий брошурою) під назвою «Правила дорожнього руху". І з ходу все запам'ятати не виходило поки ні в кого. Вивчення правил - процес досить трудомісткий. А тепер запропонуємо Вам
прочитати детективчик. З першого прочитання Ви зможете більш-менш жваво розповісти фабулу роману, відповісти на питання «де, чого, як і з ким". Де більше інформації - у правилах дорожнього руху або в об'ємистих детективах? Зрозуміло, в детективах.
Чому так відбувається? Від того, що у повсякденному житті, в навчанні і роботі ми часто-густо ігноруємо основні принципи роботи пам'яті.

ПРИНЦИПИ РОБОТИ НАШОЇ
ПАМ'ЯТІ
Цих принципів небагато, але знати їх абсолютно необхідно. Принципи ці (за винятком одного) сформульовані ще в Стародавній Греції і впродовж довгого часу не змінювалися. І надалі вони не зазнають якихось змін.

Принцип перший. Запам'ятати можна тільки те, що можна побачити.
Або, скажімо так, уявити. Наведемо приклад. Я скажу слово «вилка» і у вас відразу ж в уяві виникає ця сама вилка. Тепер назву слово «хайдзи». В уяві нічого не виникає і тому це слово швиденько зітреться з пам'яті. Між тим, «хайдзи» в перекладі з китайської означає «дитина». Ви тепер уявляєте, в чому полягає основна складність в вивченні іноземних мов.
Часто до поняття уяви відносяться трохи зарозуміло, ставлячи на перше місце логіку. Відповімо так. Все, чого досягло людство, воно досягло завдяки уяві.
Перш ніж щось створити, людина завжди спочатку уявляла те, що хотіла отримати. Уява - те, що в основному нас відрізняє від тварин.

Принцип другий. Запам'ятовується тільки щось нестандартне, незвичайне
Пригадайте, що було в середу два тижні тому. Трохи важкувато. А тепер уявіть, що в цей день Ви спокійно йшли собі по вулиці і до Вас підбіг натовп папуасів в пір'ї. з тамтамами і почав вас розважати аборигенскими піснями і танцями. Напевно онукам своїм будете розповідати, як «одного разу я йшов (йшла) по вулиці і назустріч мені ...».

Принцип третій. Запам'ятовується тільки логічно пов'язана інформація.
Прочитайте фразу. «Сергій в поїдемо рибу машині на ловити я і неділю ловити». Важкувато сприймається. А написано всього лише «У неділю Сергій і я поїдемо на машині ловити рибу». Встановили логічний зв'язок між словами і фраза стала досить легко сприйматися.

Принцип четвертий. Запам'ятовується тільки те, що викликає в вас емоції, що стосується тільки вас.
Повірте на слово, а якщо хочете цей принцип перевірити - проробіть експеримент. Зайдіть в незнайому кімнату й уважно розглянете дві стіни. Одну стіну опишіть собі тільки на рівні емоцій (холодний колір, противні плями, прекрасна картина і т.д.).
Другу опишіть з математичною точністю (в двадцяти сантиметрах від стелі розташована картина, в десяти сантиметрах від краю стіни знаходиться полка і так далі).
Через тиждень зробіть спробу пригадати ці стіни. І Ви побачите, що відразу ж згадається та, яку Ви описували за допомогою емоцій.

Принцип п'ятий. Людина в змозі одномоментно утримувати в пам'яті 7 ± 2 одиниці інформації.


ВИДИ ПАМ'ЯТІ
Ознайомимося з основними видами пам'яті. Уявлення про це не завадить.
Взагалі кажучи, наша пам'ять - це не набір фотографій, уривків з фільмів, аудіозаписів, запахів і т.д.

Пам'ять - це процес, це не механічна дія, а творчість нашого мозку.

Процес роботи пам'яті являє собою наступний ланцюжок: сприйняття - запис - зберігання - відтворення інформації.

Відтворення інформації можна розділити на два види - впізнавання і пригадування.

Впізнавання - більш легкий процес, ніж пригадування. Був поставлений такий експеримент. Групі добровольців було продемонстровано кілька тисяч слайдів на архітектурну тематику. Потім їм було показано 200 слайдів, з яких 100 входили в число показаних, 100 показувалося вперше. Треба було відповісти на питання: «Бачив чи не бачив слайд?». Результат - 87% вірних відповідей.
Кількість показаних слайдів було збільшено в два рази. Результат не змінився. Ще збільшити кількість слайдів не дозволив тільки ліміт часу. І так досвід зайняв дуже багато часу.

За тимчасовим параметрами пам'ять можна розділити на сенсорну, короткочасну і довготривалу.

Сенсорна пам'ять  утримує інформацію протягом дуже короткого часу. Ви самі можете оцінити цей час. Покладіть на білий лист паперу ручку, подивіться на неї і закрийте очі. Секунду-дві ручка буде перед очима, а потім пропаде з «поля зору» на вашому внутрішньому екрані. Через сенсорну пам'ять проходить абсолютно вся інформація.

Короткочасна пам'ять схожа на  оперативну пам'ять в комп'ютері. У комп'ютерах інформація, перш ніж перейти на вінчестер, деякий час знаходиться і, найголовніше, обробляється. І інформація, яку сприймаємо ми, теж обробляється в короткочасній пам'яті. Саме в ній ми утримуємо, перш ніж передати в довгострокову пам'ять, 7 ± 2 одиниці інформації. Саме її і слід розвивати в першу чергу.

Звичайно, найбільше нас цікавить довгострокова пам'ять. Уміння отримати потрібну інформацію в потрібний момент - ось характеристика довготривалої пам'яті, яка добре працює. Вся біда в тому, що вона часто замість, скажімо, бібліотеки, де всі книги розташовані по каталогу і акуратно стоять на полицях, нагадує безладну купу книг. І знайти потрібну - велика проблема.


ОБРАЗНА, ЕЙДЕТИЧНА І ЗАПИСУВАНА ПАМ'ЯТЬ
По виду відтворної і записуваної інформації пам'ять можна розділити на образну, ейдетичну, словесно-логічну.

Образна пам'ять - це здатність утримувати інформацію у вигляді зорових уявлень або образів.

Ейдетична - це, можна сказати, образна пам'ять, яка 
ідеально працює. Інформація утримується не тільки у вигляді зорових уявлень, а й у вигляді звуків, запахів, відчуттів і тд.

Словесно-логічна оперує з інформацією на рівні вербального опису інформації.

А тепер скажіть, як легше Вам запам'ятати вулицю (не в сенсі її назви) - пройшовши один раз по ній або почувши докладний її опис? Відповідь очевидна.

Відповідно, за якістю роботи на першому місці стоїть ейдетична, потім образна і тільки потім словесно-логічна пам'ять.

Всі діти - ейдетики. Вони сприймають світ у всій його повноті і різноманітті. Саме тому доведено, що практично всі знання про світ людина отримує у віці до 4-5 років.

Наведемо таку аналогію. Якщо вся інформація, яку людина сприймає за своє життя, представити у вигляді кімнати, то невелика шафка,  яка
сиротливо стоїть біля стінки - це та інформація, яку він отримує з віку 5 років за все життя.

Подивіться, як веде себе дитина. Вона повзає, торкає всі рукамі, пробує за зуб, прикладає до вуха, прагне все розібрати. З віком поступово людина переходить на словесно-логічний рівень мислення, і цей перехід вимушений. Людина живе в суспільстві, і засобом спілкування є мова, тобто слова. Можливо, що колись люди могли спілкуватися один з одним не за допомогою слів, а за допомогою образів, передаючи їх подумки, але з часом втратили цю здатність і винайшли мову.

Хотілося б також сказати, що в давнину людина була набагато розумніша. Звичайно, це здається парадоксальним в світлі того, що у них не було телевізорів, комп'ютерів і вони не знали, що таке жуйка. Але почитайте їхні праці і ви зрозумієте, що це так. Зрештою, стародавні винаходи були більш епохальними. Одна справа винайти нову технологію запису компакт-дисків, зовсім інше - винайти мову як засіб спілкування чи писемність.

Винен у цьому прогрес. Все має дві сторони - позитивну і негативну. З'являються життєві зручності і покращується комфорт, а це призводить до втрати деяких, м'яко кажучи, цікавих якостей.
Калькулятор почав значно полегшувати життя і прискорив загальне отупіння людства.

Ось ще приклад, який ілюструє різницю між образною і словесно-логичною подачею інформації. Уявіть собі саму звичайну ложку. А тепер уявіть собі, що перед Вами інопланетянин і Вам треба втлумачити йому, що таке «ложка». Відповіді бувають найрізноманітніші. Зазвичай людина починає, запинаючись, підбирати якісь слова на кшталт «це предмет, яким їдять, металева палиця з увігнутим кругом на кінці». Бачите, як все непросто з цим простим словом. Наскільки простіше його просто собі уявити.

І на закінчення скажемо, що пам'ять можна структурувати по каналу, по якому ми одержуємо інформацію. Це зорова пам'ять, слухова, моторна (здатність запам'ятовувати руху), нюхова, смакова, тактильна (здатність запам'ятовувати відчуття від дотиків).

Для доброго запам'ятовування потрібно прагнути максимально використати всі канали.


ЛІВА І ПРАВА ПІВКУЛІ МОЗКУ
Часто люди, коли хочуть здатися розумнішими або не розуміють толком проблеми, прагнуть замаскувати це за хитромудрими слівцями і формулюваннями.
Якщо фізик-теоретик свою саму мудровану теорію не може пояснити на пальцях школяру молодшого класу, значить, він сам її не розуміє.

Ви, напевно, знаєте, що у людини є дві півкулі мозку - ліва і права. І вони виконують різні функції.
Ліва півкуля відповідає за слова, аналіз, логіку.
Права - за заперечення, фантазію, сприйняття кольору, ритм. Тобто можна умовно назвати ліву півкулю - «технар», а праву - «гуманітарій».

Ми вже порівнювали дитячий ейдетичний спосіб сприйняття інформації з дорослим, словесно-логічним. На жаль, перехід на словесно-логічний рівень неминучий. Треба вчитися, читати книги, спілкуватися. З точки зору теорії півкуль мозку можна сказати, що в міру дорослішання у людини починає домінувати ліва півкуля.

Згадайте, що перший принцип роботи нашої пам'яті говорить: «наша пам'ять - це наша уява». Домінування лівої півкулі призводить до того, що права півкуля з віком потихеньку «гасне». І, як наслідок, погіршується пам'ять.

А у дітей обидві півкулі працюють майже завжди синхронно. Між іншим, у геніїв теж.
Підкреслимо, що важлива синхронність роботи півкуль.

Що відбувається, якщо півкулі працюють несинхронно? Припустимо, Ви читаєте нудний підручник. Ліва півкуля працює з повним навантаженням. Права, надана сама собі, починає займатися своєю справою, тобто уявляти. Причому щось грайливе і цікаве. Лівій півкулі стає завидно, і вона приєднується до правої. З боку це виглядає так, що до кінця глави ви виявляєте, що увага кудись пішла і ви не пам'ятаєте, про що йшла мова спочатку.

Часто можна почути «Ах, моя дитина така кмітлива і така неуважна!». Неуважність, як і все в світі, про що ми будемо нагадувати постійно, має свої плюси і мінуси. Мінус у даному випадку - неуважність, плюс - добре працює уява.


ВОРОГИ НАШОЇ ПАМ'ЯТІ
На жаль, вороги у нашої пам'яті є. І щоб з ними боротися, їх треба особисто знати.

Про першого уже йшлося. З віком ми втрачаємо уяву. І це згубно позначається на пам'яті.
Ми мігруємо в процесі мислення зоровими образами, незалежно від того, як і яку інформацію  отримали. Звуки, відчуття, запахи так чи інакше пролітають перед нами і у вигляді картин, хоч ми часто цього й не усвідомлюємо. Процес згадування - це відтворення зорових образів. А за цю операцію відповідальна нашу уява.
Уявити - це подумки побачити образ на нашому внутрішньому екрані. І чим багатша ця картина, чим більше в ній фарб і деталей, чим вона виразніше - тим краще працює пам'ять і тим вище інтелект.

Другий ворог. Згодом наш мозок зношується. Причому, справа не в тому, що з віком кількість нервових клітин у мозку зменшується. Доведено, що скільки їх відмирає, стільки ж народжується знову, причому незалежно від віку.
Справа радше в тому, що ми засмічуємо судини головного мозку, невірно дихаємо, обмежуючи тим самим його в харчуванні, і звертаємо увагу на його проблеми часто тільки тоді, коли у нас заболіла голова. Підтримувати здоров'я мозку дуже важливо, і тоді ми уникнемо склерозу, хвороби Альцгеймера та інших хвороб.

Третій ворог. Дуже підступний, тому що він наш постійний супутник. Навичкова пам'ять.
Ви вмієте кататися на велосипеді? Напевно. Чи давно ви на ньому каталися? А якщо вам зараз запропонувати проїхати на велосипеді. Ви зможете проїхати на ньому, не будете згадувати, як крутити педалі? Очевидно, що просто сядете і поїдете.

Коли ви зав'язуєте шнурки на взутті, ви згадуєте, який шнурок куди вправляти? Напевно, ні. Робите все автоматично.
Ці навички нам істотно полегшують життя. Ми б замучилися, щоразу згадуючи, як потрібно зав'язувати шнурки на черевиках. Але це призводить до того, що у нас постійно задіяні одні і ті ж ділянки мозку, у той час як інші не діють і відпочивають. А, отже, втрачають свої властивості.

Велику частину життя ми проводимо, що називається, на автоматі. На цьому самому автоматі вранці встаємо, вмивалися, готуємо сніданок, добираємося на роботу і так далі. Роздуми, яким ми віддаємося при цьому, теж, до речі, скоріше можна віднести до дій на автоматі.
Між тим, невелике зусилля, легеньке тренування і ми починаємо тренувати «сплячі» ділянки мозку.

Четвертий ворог. Відсутність постійного хорошого навантаження на мозок. Як правило, спортсмен, який не тренується, швидко втрачає форму і на змаганнях виступає вкрай невдало. Мозок теж потребує тренувань. Древні казали: «Все непотрібне відмирає». Звичайно, сильно сказано, але над цим варто замислитися. Якщо ви зацікавлені у володінні хорошою пам'яттю, вам слід регулярно тренувати свою пам'ять, так, як людина, що добивається надбання досвіду грамотного і цікавого письма, повинна регулярно виливати свої думки на папір, це може бути написання статей і книг або ведення блогів.

П'ятий ворог. Недосипання. Часу все менше і менше, а справ все більше і більше, і дуже часто люди жертвують сном заради якихось справ. Між тим, доведено, що більшість інформації людина «засвоює» саме під час сну.
Більш того, вірна робота зі снами - просто джерело інформації. Досить згадати Менделєєва, який дав людству періодичну таблицю елементів, яка привиділася йому уві сні, або Еліаса Хове, який після вірно витлумаченого сну винайшов швейну машинку.
Так що якщо ви думаєте, що безсонні ночі в період підготовки до іспитів - це старанність і сумлінність, то ви глибоко помиляєтеся. Знання, отримані таким способом, відносяться до категорії «здав і забув». Про шкоду, яку ви наносите організму, вже не говориться.

Шостий ворог. Звуки. Правда, не всі, але дуже багато звуків, породжених цивілізацією.
Якщо ваша робота пов'язана з великим рівнем шуму (наприклад, відбійний молоток, мірний частий стукіт верстата тощо), то сміємо вас запевнити, що вашому інтелекту наноситься непоправна шкода. Не тільки інтелекту, але й здоров'ю. Проблеми з пам'яттю у людей, котрі
за родом діяльності відчувають шумові перевантаження, виразно видно неозброєним оком.
... В офісах часто барабанить якась FM-станція. Причому звучить така музика, що на розвитку інтелекту позначається різко негативно. Просте вимкнення радіо, до речі, різко збільшить продуктивність праці.

Сьомий ворог . Стреси. Що потрібно розуміти під стресом в даному випадку? Часто в повсякденній свідомості стрес асоціюється з ситуацією на кшталт «все пропало».
Насправді стрес - це будь-яке, навіть незначне виведення психіки людини зі стану рівноваги. І знання тоді засвоюються набагато гірше. Тому зведення впливу стресів до мінімуму, позитивно позначається на інтелектуальній роботі.
До речі, до стресів відноситься і процес отримання нової інформації, тобто навчання. Тому багато вчених займаються проблемою так званого «безстресового навчання» І треба сказати, досягли значних успіхів.

Основних ворогів ми перерахували. Навіть якщо у своєму розвитку ви обмежитеся тільки успішною боротьбою з ними, прогрес буде дуже і дуже відчутним.


ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ЗДОРОВ'Я НАШОЇ ПАМЯТ'І
Ми не будемо закликати вас негайно сісти на якусь хитру дієту і терміново від чогось, приємного Вам, відмовитися. Просто дамо кілька невеликих рекомендацій, які принесуть велику користь. По порядку.

   
1. Обов'язково введіть в раціон гіркий шоколад, який містить масу корисних речовин, необхідних для діяльності мозку. Але тільки врахуйте, що для мозку досить невеликої частини плитки, все інше йде, що називається, «в фігуру». І краще кожен день потроху, ніж один раз на тиждень, але всю норму відразу.

   
2. Волоські і мигдальні горіхи. Знову ж по декілька горіхів на день, а не кілограм за один раз в тиждень. Вони дуже корисні у випадку постійної інтелектуальної праці.

   
3. Обов'язково пийте зелений чай! Зелений чай набагато корисніше чорного. До речі, правильно приготований зелений чай дуже смачний. Просто не потрібно його заварювати "круто", не шкодуючи заварки, це несприятливо позначається на смаку.
      
Зелений чай помітно прискорює розкладання в крові холестерину і жирів (а це атеросклероз, хвороби серця); регулярне його вживання підтримує еластичність судин, запобігає ожирінню печінки, стримує загальне старіння організму.
      
У нашому випадку - активно бере участь у харчуванні мозку необхідними елементами і сприяє прочищення судин головного мозку.
      
Зелений чай має велику фізіологічну активність, в його складі йод, калій, мідь, вітаміни, вони зміцнюють стінки судин і мають сильну антибактеріальну дію. У зеленому чаї в 10 разів більше вітаміну С, ніж в чорному, дубильних речовин більше в 2 рази.
      
Порівняно з чорним чаєм, зелений відрізняється більш сильною збудливою і стимулюючою дією. До речі, рекомендуємо в період активної інтелектуальної діяльності (підготовка до іспиту, написання доповіді і т.д.) налягати не на каву, а на зелений чай. Він не володіє таким швидким стимулюючим ефектом, як кава, зате його дія набагато довша.
      
Плюс до всього стимулюючий ефект кави швидко проходить і наступає занепад сил, що «долається» зазвичай ще чашкою кави (ось так і стають «кавоманами») У випадку з чаєм цього не спостерігається.

   
4. Уникайте безконтрольного прийому лікарських препаратів.

... Людина завжди мріяла про «таблетці пам'яті». Тобто особливо старатися не треба, вчити не треба, просто прийняв чарівну таблетку і все запам'ятав. На жаль, цього немає і бути не може в принципі. Така таблетка, крім усього іншого, повинна була б мати вибіркову дію, тобто «хочу - запам'ятовую, не хочу - не запам'ятовую». А цього біохімічним процесам, що протікають в мозку, не втовкмачиш. Вони або йдуть, або не йдуть.

Плюс до всього, є така чудова властивість пам'яті, як уміння забувати. Якісь неприємні моменти витісняються в глибини пам'яті. Не можна ж весь час ходити під вантажем спогадів про неприємності.
До того ж пам'ять - це складний процес, не просто фіксація інформації, а її «обробка». Причому вміст нашої пам'яті з часом змінюється, якісь відомості, факти, образи стають тьмяніше, якісь яскравіше, утворюються різноманітні зв'язки між ними ... Загалом, ніяка «пігулка» тут не допоможе.


Джерело: http://www.english-globe.ru/
 

Категорія: Вчимося вчитися | Переглядів: 1616 | Додав: Галина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
1 Lazorivka • 14:42, 25-Вересня-2011
супер!
У чому сенс цієї новини ? 
Знаєш про що ця новина? Був чи бачив сам? Чи означає вона щось особливе для тебе? Поділися своєю думкою з нашими користувачами , напиши щось дійсно цікаве і значуще. 

avatar