Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Золотоніської ЗОШ №3. Для максимального використання сайтуВВЕДІТЬ СВІЙ ЛОГІН або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ
                                                                             

                                                                                                      

 
Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [792]
Шкільні портрети [42]
Шкільний спорт [102]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Ваше ставлення до паління? (Цигарки)
Всього відповідей: 158
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » 2017 » Червня » 13 » Про структуру 2017/2018 навчального року
07:23
Про структуру 2017/2018 навчального року

Всього у наступному навчальному році буде 273 дня, з яких 108 будуть припадати на святкові дні, вихідні, а також весняні, зимові чи осінні канікули (літні канікули в тривалість навчального року не включаються).

Коли починається навчальний рік?

Навчальний рік у всіх учбових закладах України (чи то школа, чи то університет) традиційно починається 1 вересня. В цей також відзначається День знань.

У цей день для першокласників лунає їх перший в житті шкільний дзвоник, а всі інші учні шикуються для проведення урочистих лінійок. Лунають святкові пісні, вірші, після чого учні вирушають на перший урок у новому навчальному році.

Що стосується інших навчальних закладів, то лінійок в них немає (із урочистостей є тільки посвята для першого курсу, що, як правило, проходить за день до 1-го вересня). В перший день осені студенти уже вирушають гризти граніт науки, маючи повноцінні заняття.

Як складається графік роботи шкіл?

В листі МОН “Про структуру навчального 2017-2018 року у ЗНЗ“ вказано, що, згідно з чинним законодавством, графік роботи шкіл, технікумів, університетів і т.д., повинні встановлювати самі навчальні заклади, погоджуючи розроблену структуру із місцевими відділами освіти. Слід зазначити, що МОН не змушує навчальні установи чітко слідувати наданим рекомендаціям, та в більшості випадків вони працюють саме за встановленим графіком, адже так набагато легше узгоджувати свою роботу з іншими закладами.

Наприклад, в українських школах постійно проводяться олімпіади, де відбираються учні, що будуть захищати честь того чи іншого закладу на районному чи міському рівні. Якщо кожна школа буде працювати за своїм власним графіком, то проведення учнівських олімпіад унеможливлюється. Це саме стосується і різноманітних спортивних змагань.

Чи можна навчатися по суботах?

У листі Міністерства освіти йдеться про те, що відпрацювання годин по суботах забороняється у всіх учбових закладах. Аргументується це тим, що при шестиденному навчальному тижні учні занадто перевтомлюються. Та слід зазначити, що багато шкіл та університетів не дотримуються цієї міністерської вказівки та все ж працюють по суботах з метою скорочення опалювального сезону. Багато учнів та студентів не проти відпрацювання по суботах протягом всього навчального 2017/2018 року, оскільки завдяки цьому зимові канікули будуть продовжуватись аж до середини лютого.

Канікули в 2017-2018 році

Як правило, усі учні відправляються на канікули уже 26 травня, за виключенням дев’ятикласників та учнів одинадцятих класів, які мають складати державну підсумкову атестацію. Далі в більшості шкіл починає працювати оздоровчий табір, який можуть відвідувати всі учні початкових класів. В якості вихователів виступають самі вчителі. Учні середньої та старшої школи мають проходити трудову практику.

Згідно з листом МОН «Про структуру 2017/2018 навчального року», навчальний рік повинен завершуватися не пізніше 1 липня. Це стосується не тільки школярів, але й студентів. До початку липня студенти мають скласти сесію, а також перше перескладання. Друге та третє перескладання назначаються вже на наступний навчальний рік.

Осінні канікули – розпочинаються 29.10.2017 та триватимуть до 06.11.2017. Таким чином, осінні канікули будуть тривати 9 діб.
Зимові канікули – починаються 24.12.2017 та закінчуються 8.01.2017. Їх тривалість складатиме 16 днів.
Весняні канікули – розпочинаються 25.03.2017 та триватимуть до 2.04.2017. Весною діти зможуть відпочити 9 днів.
Літні канікули – розпочинаються 27.05 та закінчуються 1.09.08.

Чверть чи триместр?

Вище було розглянуто терміни канікул у тих школах, де навчання проходить за чвертями. Якщо навчальний рік в школі розділений на триместри, то у такому разі у учнів буде лише один тиждень (замість 9 днів) відпочинку після п’ятьох тижнів навчання. Це стосується тільки осінніх та весняних канікул, оскільки зимові та літні канікули залишаються такими ж.

Коли можуть бути оголошені додаткові канікули?

Позапланові канікули можуть бути включені у структуру 2017-2018 навчального року у наступних випадках:

  • ​ Коли стовпчик термометра опускається нижче 25 градів;
  • ​ При низькій температурі в класних кімнатах (вона, згідно з санітарними нормами, не повинна бути нижче 18 градусів);
  • Під час епідемій грипу, коли захворіла значна кількість учнів. З метою недопускання розповсюдження хвороби школу закривають на карантин.

У всіх вище зазначених випадках учителям потрібно ущільнювати програму, щоб встигнути вичитати весь матеріал.

Джерело

Категорія: Новини освіти і науки України | Переглядів: 602 | Додав: Галина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
У чому сенс цієї новини ? 
Знаєш про що ця новина? Був чи бачив сам? Чи означає вона щось особливе для тебе? Поділися своєю думкою з нашими користувачами , напиши щось дійсно цікаве і значуще. 

avatar