Неділя, 17-Лютого-2019, 08:50
Вітаю Вас перехожий | Реєстрація | Вхід

Меню сайту
Категорії розділу
Шкільні новини [812]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [104]
Новини сайту [18]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січня 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Якими соціальними мережами ви користуєтеся

Всього відповідей: 106
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

13:22
Сенсаційна знахідка в замку Шато-Гайар
У травні 2008 року археологи з Брістольського університету, проводячи розкопки на  території замку Шато-Гайар (Франція), зробили сенсаційну знахідку. На глибині двох з половиною метрів був виявлений  комплекс залізних предметів, що складали захисні обладунки воїна . Поруч  археологи виявили  друге поховання, скелет коня, що добре зберігся. У розкопці були також знайдені  монети, чеканені Філіппом II Августома, а  також монети чеканки герцогства Аквітанії з ім'ям Річарда, що дозволяє передбачити, що знайдена зброя відноситься до періоду правління Річарда I Левове Сердце (1189-1199гг.). 

Шато-Гайяр був улюбленим замком короля Річарда. Він не пошкодував на нього ні засобів, ні сил. Говорять, король особисто вибрав місце для його споруди і діяльно брав участь в розробці проекту. За задумом Річарда Шато-Гайяр повинен був захищати англійські володіння в північно-західній частині Франції, оскільки Річард Левове Серце, будучи англійським королем, носив і титул герцога Нормандського."На кручі, що нагадує формою шпору, біля підніжжя якої лежить містечко Пті-Анделі, височіє замок Шато-Гайар,  пануючи над всією Верхньою Нормандією. Якраз в цьому місці Сіна серед огрядних лугів утворює широкий закрут, і Шато-Гайар, як вартовий, озирає гладь її вод на десять льє вниз і вгору за течією. За наказом короля Річарда Левове Сердце замок побудували протягом двох років. Побачивши своє дітище, споруджене на кручі, що виблискує білизною свіжої кам'яної кладки, опоясане подвійним кільцем кріпосних стін, спусковими гратами, амбразурами, з тринадцятьма башточками і головною двоповерховою баштою, Річард вигукнув: "Який веселий замок!" - звідки і пішла назва Шато-Гайар (Chateau-gaillard - "веселий замок" (фр.)) "-так описує замок Моріс Дрюон в одному зі своїх романів.

 «Мої солдати візьмуть цей замок, навіть якщо його стіни будуть зроблені із заліза», — передрік французький король Філіпп II Август. «Мої солдати відстоять його, навіть якщо його стіни будуть зроблені з масла», — зухвало відповів йому король Річард Левове Сердце.  Через есять років  Філіпп II Август разом з іншими нормандськими землями відібрав у Річарда і його улюблену фортецю. З тих пір Шато-Гайар перестала бути військовою фортецею, її перетворили на королівську в'язницю.  Тут ув'язнювали важливих державних злочинців. Тому, за ким прибирали підйомний міст Шато-Гайара, вже ніколи не судилося знову побачити білий світ."

У 1314 році замок служить місцем тюремного ув'язнення двох невісток французького короля Філіппа IV Красивого, Маргарити і Бланш.
столітньої війни замок Гайар піддавався неодноразовим облогам.
У 1417 році він переходить в руки англійців після 16-місячної облоги.
Компаньйон Жанни Д,Арк захоплює його в 1429 році. Але вже в 1430 році фортеця знову потрапляє під владу англійців.

У 1449 році Карл VII Переможець повертає його в своє володіння. Під кінець останньої облоги Генріхом Наварським  королівським указом був даний наказ про руйнування укріплень.
 
У 1852 році руїни замку Шато-Гайар були визнані історичним пам'ятником Франції. Множинні археологічні розкопки проводилися в цій місцевості починаючи з 1885 по 2000 рік.

У 2008 році ученим з брістольського університету на чолі з професором Джоном Уїльямсом, доктором археології, удалося домовитися з урядом Франції про відновлення розкопок і, як видно, не даремно. Знайдене поховання виявилося унікальним і привернуло до себе увагу фахівців з різних країн: археологів, істориків і навіть інженерів.  Незвичайним в цій знахідці ученим здалося саме  розташування фрагментів залізної зброї. Зверху вони нагадували контури велосипеда.Як же величезним був подив археологів, коли фрагменти, дбайливо вилучені з поховань, вдалося очистити від багатовікових нашарувань грунту і розглянути детальніше. Без сумніву, це були  деталі рицарського велосипеда, що пролежав в землі майже дев'ять століть !  «Це дійсно дуже незвичайна знахідка, - розповідає керівник експедиції, професор  Джон Уїльямс, - велосипед в ХII столітті, в це важко повірити, але в ході розкопок сумнівів в достовірності поховання у нас не виникло.

Той факт, що металеві фрагменти добре збереглися, незабаром вдалося пояснити . Спектральний аналіз зразків показав наявність залишків воску свічки. Мабуть, перед похованням  поверхня древнього велосипеда була оброблена розплавленим воском, який не дозволив процесу корозії зруйнувати метал.До речі, про метал. Ще в  гальштатські часи в Європі з'явилися основні навички пластичної обробки заліза, рідкі спроби виготовлення сталевих клинків шляхом вуглецювання заліза і його гарту. У подальшій епосі була повністю освоєна технологія виготовлення сталі, включаючи досить складні способи отримання зварних деталей з високою якістю поверхні, стійкої до тертя.   Металографічне вивчення залізних деталей і метод мікроскопічного вивчення шліфів  дозволяють нам з упевненістю говорити, що основні елементи конструкції цього незвичайного середньовічного велосипеда зроблені саме зі сталі. Як видно, рецепти виготовлення сталевих виробів практично без особливих змін пройшли через весь римський час і справили певний вплив на рівень ковальського ремесла ранньосередньовічної Європи.

 Поступово вченим удалося відтворити прообраз незвичайного в епоху лицарів засобу пересування. Допомогли інженери- конструктори Стів Берклі і Ендрю Хопкинс, які прибули на розкопки з Науково-технічного центру при Кембріджському університеті.  «Коли мені подзвонили і повідомили, що в розкопці, імовірно ХII століття, знайдена конструкція, схожа  на велосипед, я вигукнув - неймовірно! - розповідає Стів. - Проте, факт залишається фактом - в Шато-Гайар дійсно знайшли рідкісного "предка" сучасного велосипеда. Допомагаючи археологам витягувати фрагмент за  фрагментом, ми з Ендрю намагалися на місці  в кресленнях і схемах уявити собі зовнішній вигляд і загальну конструкцію вузлів велосипеда, як все це могло крутитися і працювати. Скажу чесно, ми поступово прониклися захопленням і пошаною до середньовічного винахідника, що придумав і реалізував в ті часи настільки складний технічний проект!"Цікаво також було зрозуміти технологію виготовлення кожного елементу цього рицар-сипеда.   Рама максимально полегшена і має перегородчасту структуру, на зразок крила літака: сталеві лозини рами, що йдуть уподовж, прикріплені  до поперечних підковоподібних пластин. Зовні  рама обшита елементами рицарської зброї, зокрема, використані наручи (Bracer) і наплічники ( Pauldron), що скріпляють між собою круглими заклепками. Передня вилка і задня частина рами -  цельноковані і обшиті зовні (Greav) наголінниками. Винос керма і саме кермо зроблені з рукояток мечів. Частини  лез мечів (що мабуть прийшли в непридатність на полях битв) були використані, як жорсткі профілі для посилення міцності конструкції. Сідло кріпилося за допомогою восьми кованих металевих дуг, які служили своєрідними амортизаторами під час їзди. У обробці сідла використовувалися шкіра і тканина, залишки яких знайдені при розкопках.  На рамі , як ємкість для води, був закріплений ріг з металевою кришкою.Особливу увагу привертають колеса цього диво-велосипеда. Щоб зменшити тряску під час руху, на металеві ободи намотували кінське волосся, потім обертали  по колу стрічками з грубої шкіри і лише після цього в колесо вмонтовувалися масивні з вирізьбленим візерунком залізні спиці, а зовні обід обшивався металевими пластинами. Колеса надійно захищали «кожухи-крила,зроблені з частин кірас і панцерних рукавичок.
Як же міг рухатися цей «двоколісний екіпаж»?  Можна передбачити, що ми зіткнулися з першим зразком  трансмісії, механізму  ланцюгової передачі, застосованим в середньовічній Європі. Хоча ланцюгова передача відома людям давно, ще Герон використовував перші такі механізми для пересування декорацій в афінському театрі. Все-таки дивно, як змогли середньовічні майстри втілити такий механізм в металі в ХII столітті! 

А чи дванадцяте це століття?  Думки учених, із цього приводу, розділилися. Спеціалісти з рицарськї зброї вважають, що деталі, зроблені з залишків зброї, датуються 15 століттям. На деяких частинах зброї знайдено клеймо майстра міланської школи обладунків з династії Міссалья. І головне: рентгеноструктурний аналіз металу фрагментів кіраси, виявив структуру, майже ідентичну міланській зброї виготовленим в аналогічний період часу.

Учені сперечаються про деталі відкриття, але ніхто з них не ставить під сумнів сенсаційності самої знахідки.  Звідки велосипед в середньовіччі?  Щоб відповісти на це питання,  на місце розкопок прибув відомий у всьому світі фахівець з історії велосипеда, доктор Пітер Годвард ( Pieter Godward).   " Велосипед - більш древній винахід людської  цивілізації, чим ми думаємо. - розповідає Пітер Годвард, - Сенсаційна знахідка в Шато-Гайар  підтверджує результати багатолітніх досліджень  учених . Ще в 1962 році весь світ облетіла звістка про унікальну знахідку французьких археологів на території Версаля. Тоді, під час розкопок, дозволених урядом Франції, в одному з колодязів була виявлена бічна галерея, яка вела в підземелля палацу, де серед інших предметів був знайдений велосипед. Велосипед незабаром отримав назву  «король-сонце» на честь короля Людовика XIV.
Категорія: Всяка всячина | Переглядів: 1732 | Додав: Галина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 MarinahlebnKt • 09:22, 30-Березня-2014
Все что не делается, все к лучшему
avatar