Щиро вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Золотоніської ЗОШ №3. Для максимального використання сайтуВВЕДІТЬ СВІЙ ЛОГІН або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ
                                                                             

                                                                                                      

 
Меню сайту


Авторизація
Категорії розділу
Шкільні новини [769]
Шкільні портрети [41]
Шкільний спорт [101]
Новини сайту [16]
Україна - Єдина Країна [58]
Рік англійської мови [7]
Наші вчителі [12]
Наші випускники [22]
Батьківська сторінка [18]
Анонси [8]
Конкурси для учнів [25]
Конкурси для вчителів [11]
Творча майстерня "Перлина" [14]
Новини освіти і науки України [103]
ДПА [5]
ЗНО [44]
Вчимося вчитися [5]
Школа етики і етикету [6]
Сторінка-цікавинка [48]
Всяка всячина [80]
Радимо прочитати [64]
Сам собі майстер [27]
У світі прекрасного [11]
Салон краси [8]
Вітання [52]
Пам'ятні дати [28]
Все про Новий рік [47]
Народний календар [18]
Що сьогодні святкує світ [45]
Світ кіно [3]
Новітні технології [8]
Все про космос [7]
Наше опитування
Чи читаєте Ви шкільну газету "Світ Новин"?
Всього відповідей: 440
Сьогодні завітали
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту


За підтримки NIC.UA
Головна » 2017 » Січня » 14 » Звідки до нас прийшов Старий Новий Рік? (+ ВІДЕО)
22:47
Звідки до нас прийшов Старий Новий Рік? (+ ВІДЕО)
Сипле сніг, летить, кружляє,
Засіваночка лунає! 
Щоб до вашої оселі
Прибули свята веселі! 
Сієм-вієм-посіваєм, 
З Новим Роком Вас вітаєм!
Сієм щедро із долоні, 
По долівці, по ослоні.
Засіваєм Вашу Xату -
Будьте радісні й багаті! 

Сієм густо, перехресно 
 На добробут Людям Чесним.
Промовляєм з кожним кроком 
                                                                                    З Новим Щастям, з Новим Роком! 
 
Старий Новий рік - Новий рік за юліанським календарем («за старим стилем»). У XX і XXI століттях припадає на північ між 13 і 14 січня.  Цікаво, що різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується кожне сторіччя, коли число сотень у році від Різдва Христова не є кратним чотирьом, - на один день. Тому з 1 березня 2100 року ця різниця становитиме 14 днів, а отже з 2101 року Різдво і Старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше. 

У Росії традиція відзначати старий Новий рік пов'язана з тим, що Російська православна церква продовжує зустрічати всі церковні свята за юліанським календарем («старим стилем»). При цьому сучасний Новий рік випадає на різдвяний піст - православний сорокаденний піст на честь Різдва.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Традиція відзначати старий Новий рік виникла після 1918 року, коли в Росії було введено нове літочислення.

Старий Новий рік - це рідкісний історичний феномен, додаткове свято, яке виникло в результаті зміни літочислення. Через ці розбіжності календарів ми відзначаємо два «Нові роки» - за старим і новим стилем. Таким чином, в ніч з 13 на 14 січня кожен може дозволити собі «досвяткувати» найулюбленіше свято. Адже для багатьох віруючих людей Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту.

Сьогодні з року в рік популярність Старого Нового року зростає. Все більше людей ставляться до нього, як до самостійного свята, яке продовжує чарівність Нового року або ж дозволяє відчути це зачарування вперше ... Адже це свято більш спокійне.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Зі Старим Новим роком пов'язано багато звичаїв і традицій. У давньоруському календарі цей день був присвячений Василю Великому і називався Василів день. Цей день вважався дуже важливим з точки зору його впливу на весь наступний рік. Селяни на Василів день відзначали старовинне свято «Авсень» або «Овсень» - землеробське свято, пов'язане з обрядом обсіювання, задобрювання майбутнього врожаю. Так, наприклад, в Тульській губернії діти по будинку розсипали зерна ярого хлібу, примовляючи: «вироди, Боже, всякого жита по засіку, що по засіку та по великому, а і стало б жита на весь світ хрещений». Господиня дому збирала зерна з підлоги і зберігала їх до посіву. В Україні цей самий обряд здійснювався з піснями і танцями.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Особливе місце займав обряд варіння каші. Відбувався він у ніч з 13 на 14 січня за новим стилем. Старша жінка в будинку рівно о другій годині ночі приносила з комори крупу, а старший з чоловіків - воду з річки або криниці. Крупа й вода стояли на столі до тих пір, поки не витопиться піч, і до них ніхто не доторкався, щоб не відлякати долю.
 
Далі вся родина сідала за стіл, і старша жінка, розмішуючи кашу, голосила: «Сіяли, ростили гречку все літо; вродилася каша гречка і крупна і рум'яна; звали-позивали нашу гречку в Царгород побувати, на княжий бенкет бенкетувати; поїхала гречка в Царгород побувати з князями, з боярами, з чесним вівсом, із золотим ячменем; чекали гречку, дожидали біля кам'яних воріт; зустрічали гречку князі й бояри, саджали гречку за дубовий стіл бенкет бенкетувати, і приїхала наша гречка до нас гостювати ».
Після цього всі вставали з-за столу, а господиня з поклоном ставила кашу в піч. Коли каша встигала, оглядали - чи повний горщик. Якщо каша вилазила з нього - це віщувало біду всьому будинку. Від тріснутого горщика теж доброго чекати не доводилося. Після зняття пінки оглядали саму кашу - якщо вона була наваристою, значить, буде і щастя, і врожай. Гарну кашу з'їдали на сніданок, погану ж викидали в річку.

Особливий обряд був пов'язаний з «ходінням по домівках». Обов'язковим частуванням для гостей в цю ніч були пироги, варені свинячі ноги і взагалі всі вироби з свинини, тому що Василь відомий на Русі як покровитель їжі зі свинини. Недарма казали: «Свинку та борівка для Васильєва вечірка», «На Василя великого - свинячу голову на стіл!».
 


Нерідко під Старий новий рік відбуваються дуже дивні події, коли люди раптом відкривають у собі і оточуючих досі невідомі сторони характеру, і в них відбувається як би роздвоєння особистості. Можливо, це обумовлено і тим, що сам Старий Новий рік - це якесь роздвоєння одного свята, а можливо, і покликом далеких предків, які саме в цю ніч зустрічали колись Новий рік. Але факт залишається фактом: щось незвичайне в ніч з 13 на 14 січня в людях все ж таки відбувається. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 2239 | Додав: Галина | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
У чому сенс цієї новини ? 
Знаєш про що ця новина? Був чи бачив сам? Чи означає вона щось особливе для тебе? Поділися своєю думкою з нашими користувачами , напиши щось дійсно цікаве і значуще. 

avatar